Grupa Fracht rozwija się w Afryce

23 lipca 2018, 10:42

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, przejęła belgijską firmę logistyczną – Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. Dzięki temu sieć oddziałów Fracht AG na świecie powiększyła się o takie kraje jak Kongo, Tanzania, Zambia oraz RPA.

W wyniku przejęcia Grupa Fracht zyskała również biuro w porcie w Antwerpii, który jest jednym z największych na świecie centrów kontenerowych i największym w Europie miejscem obsługi ładunków typu break-bulk.

1 lipca 2018 roku belgijski operator logistyczny Polytra z siedzibą w Antwerpii, stał się częścią Grupy Fracht FWO wraz ze wszystkimi oddziałami w Belgii, Demokratycznej Republice Konga, Tanzanii, Zambii oraz Republice Południowej Afryki. Tym samym liczba biur Grupy Fracht wzrosła na świecie z 90 do 98, a liczba pracowników zwiększyła się do ponad 1200.

Przejęcie firmy Polytra wpisuje się w strategię firmy Fracht, mającej na celu rozwój usług na kontynencie afrykańskim. Niedawno Grupa Fracht otworzyła swoje oddziały w Rwandzie i Burundi. Dołączenie do tego placówek w Kongu, Tanzanii, Zambii i RPA tworzy sieć logistyczną i umożliwia realizację transportów różnych grup towarowych na terenie Afryki, a w szczególności obsługę project cargo dla przemysłu górniczego i energetycznego.

Polytra to belgijski dostawca usług logistycznych, który oprócz sieci biur w Europie i Afryce posiada zaplecze globalnych partnerów. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych szytych na miarę, zorientowanych silnie na klienta i opartych na indywidualnych rozwiązaniach. Swoją działalność prowadzi od 1974 roku, ale jej historia sięga roku 1816.

– To świetna wiadomość. Z pewnością nasi klienci skorzystają na tym połączeniu firm, jak też i klienci Polytry, którzy otrzymają dostęp do globalnej i profesjonalnej sieci Grupy Fracht. Rynek afrykański jest trudny, ale perspektywiczny, jednakże swoje usługi można tam rozwijać tylko poprzez rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, które zapewnią skuteczną realizację łańcuchów dostaw dzięki znajomości miejscowego prawa i zwyczajów – komentuje Andrzej Bułka, dyrektor zarządzający, Fracht FWO Polska.

Szwajcarska Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei, działa na rynku od 1955 roku, jako globalny operator logistyczny, specjalizujący się w obsłudze przemysłu. Realizuje łańcuchy dostaw głównie dla branż: energetycznej, maszynowej, chemicznej, automotive. Fracht oferuje usługi specjalistyczne (np. project cargo, express) jak i standardowe, wykorzystując do tego transport drogowy, lotniczy, śródlądowy, morski i kolejowy.

Grupa Fracht działa na 6 kontynentach – w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii, Afryce, posiadając już 98 biur. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów jej zasięg obejmuje wszystkie kraje świata.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!