Miratrans wdraża system telematyczny CarCube

8 marca 2010, 0:00

To jak duże korzyści przynosi system telematyczny zależy w znacznej części od integracji z istniejącym oprogramowaniem. Firma transportowa Miratrans specjalizująca się w transeuropejskim transporcie towarów, wyposażyła swoją flotę składającą się w chwili obecnej ze 140 pojazdów ciężarowych w komputer pokładowy CarCube firmy Punch Telematix. W celu optymalnego wykorzystania systemu telematycznego oraz zautomatyzowania przekazywania zleceń i rozliczania kosztów przedsiębiorstwo to zintegrowało ten system z oprogramowaniem do obsługi transportu i spedycji InterLAN SPEED.

Jednoczesna integracja CarCube we wszystkich sześciu lokalizacjach przedsiębiorstwa stanowiła szczególne wyzwanie dla firmy Miratrans. „Podczas podejmowania przez nas decyzji przykładaliśmy dużą wagę do otwartej architektury systemu telematycznego. Urządzenie CarCube firmy Punch Telematix mogliśmy łatwo zintegrować z istniejącym systemem podczas bieżącej eksploatacji i szybko go wdrożyć we wszystkich sześciu oddziałach“ – powiedział Ireneusz Frankowski, dyrektor Miratrans. Dzięki CarCube oszczędności uzyskano w krótkim czasie. Na przykład dzięki uproszczonej komunikacji między dyspozytornią i kierowcami za pomocą wiadomości tekstowych udało się wyraźnie obniżyć koszty rozmów telefonicznych.

CarCube to komputer pokładowy łączący telematykę, telemetrię, nawigację i telefonię w jednym urządzeniu. W uzupełnieniu do modułu bazowego Miratrans korzysta z cyfrowego asystenta stylu jazdy firmy Punch Telematix. Mierzy on podczas jazdy istotne parametry, takie jak zużycie paliwa, liczba obrotów, hamowanie i przyspieszanie, oraz sygnalizuje kierowcy na wyświetlaczu oraz sygnałem dźwiękowym, w jaki sposób kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa.

Punch Telematix prowadzi dystrybucję CarCube od 2009 r. za pośrednictwem oddziału w Polsce. „Jeszcze przed podjęciem decyzji przez Miratrans nawiązaliśmy współpracę z InterLAN w celu wspólnego opracowania interfejsu dla naszych systemów. Jest to dla nas ważny krok, który wzmocni naszą pozycję na polskim rynku“ – powiedział Grzegorz Ogrodowski, Dyrektor Sprzedaży w Punch Telematix Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!