Liczna reprezentacja Solarisa na Euro 2012

15 marca 2010, 0:00

Solaris dostarczy MPK w Poznaniu 75 niskopodłogowych autobusów do listopada 2011 roku. 45 z nich będą stanowiły przegubowe Urbino 18. Kilka miesięcy temu miasto wzbogaciło się o 25 autobusów. Ponadto, do marca 2012 roku w Poznaniu pojawi się czterdzieści niskopodłogowych tramwajów Solaris Tramino.

"Jesteśmy dumni z faktu, że pojazdy naszej firmy będą wizytówką poznańskiej komunikacji miejskiej podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że poznaniacy na co dzień będą mogli jeździć autobusami miejskimi prezentującymi najwyższe europejskie standardy jakości i komfortu" – powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Podobnie jak Białystok, Poznań skorzystał z unijnej dotacji, która pokryje 58,8 mln zł z wartości inwestycji szacowanej na 73,6 mln zł. Pierwsze nowoczesne autobusy zostaną dostarczone do końca lipca 2010 roku.

Wszystkie pojazdy będą napędzane nowoczesnymi jednostkami spełniającymi najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV. Nie zabraknie w nich układu klimatyzacji, systemu monitoringu oraz systemu samogaszącego. W autobusach znajdą się także automaty do sprzedaży biletów. Wejście do Solarisów ułatwi tzw. funkcja przyklęku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!