Flota na pełnych obrotach

18 marca 2010, 0:00

Wyjątkowo wymagający rynek europejskiego transportu to środowisko tylko dla wprawnych graczy. Opony, niezbędne dla samochodów ciężarowych, są jednym z głównych elementów kosztów zmiennych dla flot transportowych. Opony Monitoring jest potrzebny zarówno dla sprawnego działania i zmniejszenia kosztów.

Gospodarka oponami, optymalizacja rozlokowania pojazdów, administracja inspekcjami flotowymi, wreszcie konieczność 24-godzinnej obsługi w każdym europejskim kraju to tylko wybrane aspekty pracy profesjonalnych firm transportowych. Charakteryzuje je perfekcyjna niezawodność realizacji dostaw, a co z tym związane nieustanny wyścig z czasem. I właśnie w oparciu o tak szczególne wymogi tego specyficznego rynku eksperci Bridgestone opracowali program Total Fleet Management.

Infrastruktura usług oraz wsparcie, jakiego Bridgestone udziela firmom transportowym na całym świecie przy wykorzystaniu międzynarodowego doświadczenia, zapewniła koncernowi pozycję preferowanego dostawcy usług dla flot samochodowych.

Total Fleet Management oferuje pełen pakiet produktów typu premium, które w połączeniu z paneuropejską siecią usługową dostarczają operatorom flot profesjonalnych rozwiązań dla optymalizacji kosztów wszystkich działań transportowych – wyjaśnia Jerzy Kałucki, Dyrektor Sprzedaży Opon Ciężarowych w Bridgestone Sales Polska.

Jak to działa?

Total Fleet Management oferuje firmom transportowym wygodny i zawsze dostępny interaktywny system zarządzania flotą, który współtworzą:
• Total Tyre Inspection – centralny system zarządzania prowadzący zapis oraz ocenę danych o oponach i pojazdach tak, by zoptymalizować ich rozlokowanie. To jednocześnie centrum fakturowania, które automatycznie łączy wszelkie wydatki związane z utrzymaniem operacyjności w jedną fakturę, przy pozostawieniu dowolności w zakresie okresów fakturowania
• Total Fleet Systems – kompleksowe systemy flotowe

• Total Tyre Management – system zarządzania oponami
• Total Tyre Range – pełny dostęp do asortymentu opon
• Total Retread Management – odpowiadający za zarządzanie oponami bieżnikowanymi

Inspekcji opon we flocie służy również współpracujący z systemem centralnym informatyczny system T2i. Pozwala on na wprowadzenie za pośrednictwem sieci bezprzewodowej danych z kontroli poprzez poręczny palmtop iPAQ. Dzięki T2i wyniki inspekcji są dostępne za pośrednictwem Internetu zaraz po dokonaniu przeglądu opon, zamontowanych w pojeździe. System pozwala na pełną archiwizację danych, ponowne ich wykorzystanie oraz generowanie wielu raportów ułatwiających analizę.

W trasie

Całodobowa centrala Bridgestone Service Europe każdego roku odpowiada średnio na ponad 3500 nagłych wezwań do naprawy opon lub o pomoc w ich wymianie od kierowców floty działających poza ich ojczystymi krajami. Większością wezwań zajmują się serwisy Truck Point, autoryzowanej przez Bridgestone sieci serwisowej oferującej profesjonalną całodobową obsługę dla samochodów ciężarowych w każdym zakątku Europy.

Sieć Truck Point skupia ponad 2 300 profesjonalnych serwisów opon ciężarowych w 23 europejskich krajach i jest największą tego typu organizacją w Europie. Truck Point umożliwia efektywne zarządzanie flotą samochodową oraz gwarantuje pomoc w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia opon. W Polsce sieć zrzesza już ponad 50 serwisów wyposażonych w wozy serwisowe przygotowane do obsługi firm transportowych w terenie.

Dbając o mobilność obsługiwanych flot, serwisy Truck Point postawiły większość samochodów ciężarowych na równe koła w przeciągu 2 godzin od wezwania. Największą zaletą usługi zgłaszania usterek dla kierowców jest fakt, że za pomocą jednego numeru mogą połączyć się z centralą, gdzie niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, mogą rozmawiać z operatorami w swoich własnych językach, by rozwiązać problem związany z oponami. Dla operatorów floty zaletą jest gwarancja jednakowych, z góry ustalonych opłat w całej Europie. W każdym wypadku zapewniamy rzetelne wykonanie niezbędnych procedur administracyjnych, które umożliwiają managerom flot skupienie się na innych, priorytetowych dla nich działaniach.


Zaawansowane rozwiązania biznesowe

Floty poszukują nie tylko rozwiązań, które gwarantują najlepszą kombinację produktów zapewniających niskie koszty za kilometr, ale także dla modeli biznesowych, które pomogą im lepiej zarządzać swoimi finansami. Według Armanda Dahi, Dyrektora Zarządzającego Bridgestone na Europę Wschodnią, coraz częściej możemy zaobserwować podpisywanie przez floty umów dotyczących centralnych rozwiązań rozliczeniowych. Które umożliwiają fakturowanie floty tylko raz w miesiącu za wszystkie operacje wykonane w dowolnym serwisie. Coraz popularniejsze stają się także jeszcze bardziej zaawansowane i elastyczne rozwiązania typu "koszt za kilometr", co w przypadku floty oznacza fakturowane tylko za korzystanie z opon, a zatem firma nie musi inwestować, aby zakupić produkt. Dla skutecznego wdrożenia takich rozwiązań niezbędna jest współpraca z siecią paneuropejską, która tak jak sieć Truck Point umożliwia zapewnienie odpowiedniego poziomu obsługi flot.

Opony
Operatorzy flot ciężarowych korzystający z Total Fleet Management otrzymują pełny dostęp do asortymentu nowej generacji opon Bridgestone. Zostały zaprojektowane z myślą o wymaganiach współczesnych dostawców, zapewniając im najlepsze osiągi
w każdych warunkach drogowych – od ekstremalnych temperatur i mokrej nawierzchni po lód i śnieg.

Co jednak najważniejsze, opony Bridgestone gwarantują ograniczenie kosztów operacyjnych poprzez długą żywotność, obniżone zużycie paliwa oraz możliwość bieżnikowania.

W zakresie usług bieżnikowania, Bridgestone jest obecnie w stanie zaoferować szeroką gamę rozwiązań typu premium marek Qualitread i Bandag. Wykorzystywane w nich materiały są wytwarzane z komponentów wyprodukowanych w zakładach Grupy, a procesy bieżnikowania prowadzone przy współpracy z wybranymi partnerami lokalnymi. Nasze rozwiązania w obszarze bieżnikowania obejmują szeroki zakres opcji dla wszystkich potrzeb i sposobów użytkowania oraz zapewniają najwyższą jakość dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości osnów oraz zaawansowanym procedurom badań i zaawansowanych i zaawansowanych technologicznie materiałów powierzchni tocznej opony.

Testy pokazują, że bieżnikowane opony marki Bridgestone osiągają przebiegi bliskie przebiegom nowych opon, dzięki czemu stanowią bardzo oszczędne rozwiązanie. Przekonał się o tym Poul Jensen z Nielsens Fiskeeksport. Ten kierowca swoim pięcioletnim Volvo FH12 na jednym zestawie opon napędowych Bridgestone M729 pokonał dystans ośmiuset jeden tysięcy i dziewięćdziesięciu kilometrów.

Dodatkowe informacje dotyczące Total Fleet Management dostępne są w serwisie www.truckpoint.eu oraz www.bridgestone.pl

Przygotowała firma Bridgestone

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!