Promocja na urządzenia do obsługi klimatyzacji Bosch

18 marca 2010, 0:00

W ofercie firmy Bosch znajduje się urządzenie do obsługi klimatyzacji w samochodach typu ACS 650, które nadaje się także do obsługi autobusów, dzięki możliwości obsługi instalacji zawierających do 18kg czynnika chłodniczego. Za tę samą cenę, co w zeszłym roku klienci otrzymują dodatkowo „Poradnik diagnozowania klimatyzacji w samochodach”.

W pełni automatyczne urządzenie, zawierające w swoim oprogramowaniu bazę samochodów z danymi znamionowymi. Samoczynnie odmierza ilość zużytego i świeżego oleju sprężarkowego oraz kontrastu UV. Czytelna, kolorowa matryca TFT wyświetla kompletne informacje w języku polskim i umożliwia intuicyjny wybór funkcji obsługowych i konfiguracyjnych oraz przejrzyste informacje o statusie pracy wraz z informacją o bieżącym stanie parametrów i czasie pozostałym do końca poszczególnych operacji mierzonym w sekundach.

Poradnik jest publikacją przydatną zwłaszcza początkującym i mało zaawansowanym klientom. Każdy, kto zakupi w tym roku urządzenie ACS otrzyma oprócz poradnika plakaty reklamowe w formacie A1 (594 x 841mm) zachęcające właścicieli samochodów odwiedzających warsztaty do zlecenia przeglądu układu klimatyzacji.

Poradnik zawiera dużą ilość zdjęć, schematów i rysunków poświęconych m.in. ocenie stanu układu na podstawie ciśnień w różnych stanach pracy systemu. Przy ocenie ciśnień w obwodach HP/LP podane są wymagane kryteria wstępne badania i po uwzględnieniu pomiarów oraz objawów możliwe przyczyny usterek. W podobny sposób zorganizowany jest rozdział traktujący o diagnozowaniu usterek na podstawie temperatury nawiewanego powietrza.

Dalsza część poradnika to algorytmy pracy w diagnozowaniu uszkodzeń układów klimatyzacji prowadzące mechanika w diagnostyce układu. Algorytmy rozpoczynają się od rozdziału „klimatyzacja sporadycznie nie działa” i wskazują kolejno potencjalne uszkodzenia elementów systemu. Algorytmy uwzględniają również elektronicznie sterowane układy klimatyzacji. Instrukcja zawiera dużą liczbę odsyłaczy do stron traktujących o przyczynach i sposobach usuwania usterek.

Ostatnia część poradnika poświęcona jest diagnozowaniu usterek układów klimatyzacji przy pomocy testera usterek KTS, a wskazówki zawarte w niej mogą być użyte także przy okazji korzystania z pracy urządzeń innych producentów. W tej części opracowany jest tok pracy z testerem usterek, gdzie wskazane są liczne parametry z czujników i konieczne przy diagnozowaniu testy elementów wykonawczych.

Opracowanie zawiera:
– zasady bezpiecznej pracy,
– opis rodzajów układów klimatyzacji,

– wyszczególnienie podzespołów,
– sposób sprawdzenia klimatyzacji w samochodzie,
– diagnozowanie usterek za pomocą urządzenia do obsługi układów klimatyzacji,
– wskazówki diagnostyczne dla różnych rodzajów usterek,
– diagnozowanie sterowników klimatyzacji i innych związanych z ich pracą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!