Akcja TIR – walka z blokowaniem ruchu

, 6 sierpnia 2018, 12:41

W miniony weekend ruszyła policyjna akcja pod kryptonimem „TIR”. Będzie ona przeprowadzana codziennie w godzinach 6-22, a termin jej zakończenia nie jest znany.

W ramach nowej akcji policji kontroli będą podlegać kierowcy ciężarówek, którzy blokują ruch poprzez wyprzedzanie ze zbyt małą prędkością lub wykonują ten manewr w niedozwolonych miejscach. Kontrole te będą miały miejsce przede wszystkim na autostradach i drogach ekspresowych na terenie całej Polski, a dokonywać ich będą policjanci w pojazdach nieoznakowanych. Funkcjonariusze mają również sprawdzać trzeźwość kierujących oraz kontrolować prędkość pojazdów.

Pomysłodawcą akcji był minister spraw wewnętrznych i administracji – Joachim Brudziński. Decyzja o rozpoczęciu działań została podjęta w związku ze wzmożonym natężeniem ruchu spowodowanym podróżami wakacyjnymi.

Jak wynika z najnowszych informacji, wręczono już ponad 200 mandatów. Oprócz nieoznakowanych radiowozów w akcji biorą udział także drony i śmigłowiec.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 6 sierpnia 2018, 21:55 6 -6

nareszcie.

Odpowiedz

Kris, 7 sierpnia 2018, 8:15 4 -7

Niech najpierw wybudują prawdziwe autostrady i drogi ekspresowe a później egzekwują prawo, swoją drogą ciekawe jaka jest podstawa prawna do prowadzonych "łapanek"

Odpowiedz

Anonim, 7 sierpnia 2018, 15:58 3 -1

Prawo obowiązuje na wszystkich drogach publicznych. Muszą się do niego stosować wszyscy równo. Nie może być tak że duży nie liczy się z innymi tylko dlatego że jest duży i bezczelny. Dobrych kierowców TIR jest niewielu może 20% i dla nich szacunek reszta to wieśniaki.

Odpowiedz

Anonim, 7 sierpnia 2018, 8:27 8 -6

Super ! Bardzo dobrze, nareszcie choć na jakiś czas skończy się terror ci ężarówek a w szczególności TIR-ów. To są wyjątkowe chamy, ostatnio jechałem A-2 do Warszawy i TIR wyprzedzał z różnicą prędkości około 5 kmh. Pozwoliłem sobie użyć sygnału dźwiękowego. I to był błąd. Wtedy ów kierowca przyhamował zapaliły się na chwilę światła stop i jechaliśmy tak około 10 minut. Przez radio słyszałem stek wyzwisk pod moim adresem i obietnicę że mi teraz pokaże. Utworzył się gigantyczny korek zirytowanych kierowców. Kierowca ten udowodnił wszystkim że może robić co chce i siać terror na drogach. Udowodnił też że jest pospolitą świnią i nie powinien mieć uprawnień na takie auta, co najwyżej na furmankę i to tylko na polne drogi.
Myślę że takie zachowania powinny być z całą surowością eliminowane. Nikt nie każe takiemu prymitywowi być kierowcą. Może przecież też kopać rowy.

Odpowiedz

marek, 7 sierpnia 2018, 9:02 6 -4

Na co dzień jeżdżę osobówką, ale mam uprawnienia na jazdę autobusem lub ciężarówką. Rozumiem twoje rozżalenie, ale czy kiedy pijesz chłodne piwo przed TV, lub w pubie nie powinieneś podziękować takiemu kierowcy - jak to określiłeś "pospolita świnia", że przywiózł dla ciebie towar który chcesz zakupić? Domyślam się, że nie myślisz o tym jak idziesz do spożywczego kupić warzywa, że to właśnie taki kierowca przywozi, w nocy gdy śpisz, towar do supermarketu? A kto przywozi paliwo dla Twojego samochodu?
Zastanowiłeś się jak to jest kiedy jedziesz zestawem 40T i jakiś hm... "dobry kierowca osobówki" wciska się przed Ciebie i nagle brakuje Ci kilka metrów do wyhamowania?
Z Twojej wypowiedzi jak mniemam jesteś zawsze fair na drodze i ustępujesz miejsca innym. Zastanowiłeś się kiedyś jak kierowcy ciężarówek oceniają Ciebie?
Szanujmy się na drodze - niezależnie od tego czy jedziesz na 2 kółkach czy 4 kółkach, 4 kółkach z przyczepą, czy zestawem 40T.
Lustereczko dla Wszystkich.

Odpowiedz

Kierowca, 14 sierpnia 2018, 19:36 2 0

5km szybciej? To wyprzedzienie zajęło by mu około 20 sekund. To Ty zachowaleś się jak chan, prostak i wieśniak. W cywilizowanym kraju nikt nie trąbią a w Niemczech jest za to mandat. Za naklanianie do niebezpiecznej jazdy

Odpowiedz

NorbS, 7 sierpnia 2018, 8:43 6 -1

Nasze drogi i autostrady nie spełniają nowoczesnych europejskich standardów. Powinny być po 3 pasy plus awaryjny. Idioci którzy je zlecali i w świecie nigdy nie byli powinni zostać wywaleni na bruk. Krótkowzroczność i minimalizm teraz mszczą się na kierowcach małych i dużych pojazdów. Dużym nie ma jak wyprzedzić a mały nie pojedzie bo szoferzy blokują lewy pas co parę kilometrów... za brak pasa awaryjnego przy np Obwodnicy Trójmiasta to powinien być paragraf na projektanta i tego kto to puścił a na pewno degradacja. Straty w ludziach, czasie i pieniądzach wynikłe w skali lat są niewyobrażalne! Zamiast zmieniać sądy, zasady ruchu drogowego i system szkolny rząd powinien uchwalić specustawy i rozbudowywać drogi bo te nie nadążają za natłokiem pojazdów na tychże. 500 plus powinno być w feriach koloniach dożywieniu itp a nie w gotówce na jeżdżące graty z zachodu. Ale jaki kraj taka polityka i krótkowzroczność.

Odpowiedz