MAN dostarczy ponad 600 autobusów…

19 marca 2010, 0:00

Spółki DB Stadtverkehr i MAN podpisały ramową umowę na dostawę do 600 autobusów o łącznej wartości ponad 150 milionów euro. Zgodnie z zawartą umową, w 2010 roku, największy w Niemczech oferent usług w zakresie transportu autobusowego zamawia ponad 250 autobusów miejskich, regionalnych oraz turystycznych. W latach 2011 i 2012 przewoźnik DB Stadtverkehr będzie mógł skorzystać z prawa do zakupu kolejnych 350 pojazdów.

Umowa ramowa obejmuje nowoczesne autobusy miejskie i liniowe typu MAN Lion’s City i MAN Lion’s City G (autobusy przegubowe) o różnych długościach i w kilku wygodnych dla pasażerów wariantach niskopodłogowych, a także różne wersje autobusów MAN Lion’s Regio przeznaczonych do ruchu dalekobieżnego. Ponadto, przewiduje się dostawę autobusów turystycznych typu MAN Lion’s Coach. Wszystkie autobusy wyposażone są w silniki wykonane w technologii MAN PURE DIESEL®, które, bez stosowania ulepszaczy, spełniają najbardziej rygorystyczne aktualnie wymagania normy emisyjnej EEV. „Niniejsze zlecenie jest potwierdzeniem spełnienia przez nasze autobusy MAN wysokich oczekiwań operatorów w zakresie niezawodności i ekonomiczności pojazdów“, wyjaśnia Dr. Frank Hiller, członek zarządu w firmie MAN Nutzfahrzeuge odpowiedzialny za pion Marketing, Sales and Services. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wieloletniej wyłącznej współpracy z największym w Niemczech operatorem transportu autobusowego.“

Standardowe pakiety wyposażenia, na przykład w zakresie silnika, napędu, wyposażenia wewnętrznego i klimatyzacji przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności firmy DB Stadtverkehr.

Spółka DB Stadtverkehr realizuje zadania kolei niemieckich Deutsche Bahn w zakresie obsługi autobusowego transportu regionalnego i transportu w dużych aglomeracjach miejskich. Obejmuje ona sieć 22 spółek autobusowych i udziały w ponad 70 przedsiębiorstwach i stowarzyszeniach transportowych w Niemczech. Jest to największe przedsiębiorstwo na niemieckim rynku przewozów autobusowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!