Mobilne centra dowodzenia na podwoziach DAF LF dla Stołecznej Policji

1 kwietnia 2010, 0:00

Stołeczna Policja zakupiła dwa mobilne posterunki na podwoziach marki DAF serii LF. Pojazdy te zakupione zostały ze środków miejskich i przekazane stołecznej Policji przez Prezydenta m. st. Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Walz na ręce Komendanta Głównego Policji Warszawskiej.

Pojazdy działają już na terenie Pragi i Mokotowa i posłużą jako mobilna baza i centrum dowodzenia dla pieszych i konnych patroli, których zadaniem jest dozorowanie newralgicznych części miasta, w promieniu do 1 km od takiego mobilnego centrum dowodzenia.

Pomysł sprawdził się już w innych miastach europejskich i na antypodach i wzorem tamtejszych doświadczeń mobilne posterunki znajdą swoje zastosowanie również w czasie trwania meczów, koncertów i innych dużych imprez publicznych oraz jako baza dla policyjnych specjalistów z różnych dziedzin. Dzięki mobilnym centrum dowodzenia fachowcy z prewencji kryminalnej, dochodzeniowo-śledczej, czy dzielnicowi będą mogli dłużej pracować w terenie dysponując bezpiecznym zapleczem dla swoich działań terenowych.

Pojazdy świetnie sprawdzą się jako mobilna sala odpraw czy miejsce wykonywania innych czynności nie cierpiących zwłoki (przesłuchanie świadków lub pokrzywdzonych). Kolejne ważne zadanie, które policjanci mogą wykonać przy użyciu mobilnych posterunków, to działania realizowane w ramach prewencji kryminalnej (szczególnie na terenie blokowisk). Możliwe jest wykorzystanie pojazdu jako mini-świetlicy w miejscach szczególnie zagrożonych patologią (praca z dziećmi, oglądanie filmów o tematyce profilaktycznej i ich omawianie) lub do działań związanych z realizacją zadań z prewencji kryminalnej – pogadanki i prezentacje programów profilaktycznych.

Podwozia DAF LF45 dla Stołecznej Policji dostarczone zostały przez białostocki oddział firmy DBK, autoryzowanego dealera DAF. DBK należy do holdingu motoryzacyjnego GRUPY DBK, który skupia szereg mniejszych spółek oferujących usługi i produkty dla branży transportowej m.in.: pojazdy ciężarowe i dostawcze, naczepy, wynajem środków transportu, leasing, ubezpieczenia, części zamienne, naprawy serwisowe i stacje diagnostyczne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!