Chętnych nie brakuje

1 kwietnia 2010, 0:00

W jednym z poprzednich wydań TRAILER Magazine prezentowaliśmy Volvo FH, które zostało zakupione przez PSPD na potrzeby kursów organizowanych przez to Stowarzyszenie. Miło nam donieść, że do żółtego zestawu dołączyło teraz nie mniej efektowne czerwone Renault Magnum z przyczepą.

Jak można było się spodziewać potężny zestaw Volvo z przyczepą tandemową zwraca uwagę i wyróżnia się wśród niewielkich i najczęściej nieco przechodzonych ciężarówek używanych do szkoleń nauki jazdy. Robi to na tyle skutecznie, że żółte Volvo pracuje codziennie po 12 godzin, a i tak nie jest w stanie obsłużyć wszystkich chętnych.

Z tego względu konieczne stało się dokupienie jeszcze jednego, podobnego zestawu. Wybór padł na Renault Magnum z przyczepą i zabudową firmy Primbox. Auto pochodzi z 2008 roku i do tej pory nabiło na licznik jedynie 150 tyś. km. Zakup zestawu przez Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych był możliwy dzięki środkom unijnym, pochodzącym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Magnum zakupione zostało i przygotowane do nowych zadań przez pomorskiego dealera Renault Trucks, firmę Bernard Trucks.

PSPD otrzymało w ubiegłym roku dofinansowanie ze środków unijnych na realizację dwóch projektów szkoleniowych. Pierwszym z nich jest projekt: „Kompetentne kadry pomorskiego sektora LTD”. W jego ramach można odbyć następujące bezpłatne szkolenia: szkolenie okresowe, ADR (podstawowe), certyfikat kompetencji zawodowych oraz język angielski. Unia pokrywa nie tylko koszty samego szkolenia, ale również badań lekarskich, psychotestów oraz egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych. Na szkolenia w ramach tego projektu zgłosiło się ponad 1.800 chętnych, z których zakwalifikowano do udziału 1.200 osób.

Artykuł ukazał się w TRAILER Magazine 4/2010.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!