Wybierz Pomorską Miss Scania 2018

, 3 września 2018, 15:12

Po raz 17. w gdańskim oddziale Scania, serca setek miłośników pojazdów ciężarowych tej marki zabiją mocniej. 8 września wybrana zostanie Pomorska Miss Scania 2018. W tym roku podczas wydarzenia będzie też można zapisać się do udziału w Konkursie Kierowców Scania 2018 – 2019, w którym do zdobycia jest nowy pojazd Scania.

– Każdego roku podczas wyborów Pomorskiej Miss Scania można zobaczyć kilkadziesiąt stuningowanych, efektownie malowanych i absolutnie wyjątkowych pojazdów ciężarowych Scania. Ogromną pracę włożoną w ich przygotowanie widać w każdym, nawet najdrobniejszym detalu dotyczącym przygotowania kabiny, dodatków i oświetlenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji i pojazdów Scania. Jak co roku przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym konkursy z nagrodami i koncerty – komentuje Leszek Piórkowski, kierownik sprzedaży Scania Polska Gdańsk.

Pojazdy biorące udział w konkursie mogą zostać wybrane w jednej z czterech kategorii. O przyznaniu tytułu Pomorskiej Miss Scania zadecyduje jury złożone z przedstawicieli magazynów branżowych oraz kierownictwa gdańskiego oddziału Scania Polska. Kolejny tytuł to Pomorska Miss Scania Publiczności, o którego przyznaniu decydują glosy oddane przez osoby odwiedzające imprezę. Kolejne kategorie to Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania oraz Pomorska Miss Scania Weteran Szos, dla najlepiej utrzymanych samochodów wyprodukowanych przed 1990 rokiem.

Podczas Pomorskiej Miss Scania ruszają zapisy do Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC). Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.

Konkurs Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze
w nich udział ponad 350 000 kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca otrzymuje 100 000 euro na indywidualnie wyposażony pojazd Scania.

Konkurs miał swoją premierę w 2003 roku, od tego czasu funkcjonował pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obędzie się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018/2019 odbędzie się 11 maja
w Częstochowie. Możliwość rywalizacji w finale w Polsce daje wygrana w jednej
z 11 eliminacji krajowych. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest kwalifikacja poprzez aplikację Scania Fleet Management.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!