Nowy serwis DAF w Białymstoku

12 kwietnia 2010, 0:00

23 marca 2010 wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego obiektu serwisowego, mającego zastąpić obecną autoryzowaną stację serwisową DAF w Białymstoku. W uroczystości uczestniczyli Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku, Cornelis van der Lee, Dyrektor Zarządzający DAF Trucks Polska oraz Ireneusz Sobieski, Prezes Zarządu Grupy DBK.

Na działce o powierzchni 15 938 m2, zlokalizowanej przy ul. Jana Pawła II w Białymstoku, prace budowlane trwają od kilku miesięcy. Gdy zostaną zakończone, powstanie obiekt o powierzchni całkowitej 4600 m2, w którym będą znajdować się dwa niezależne serwisy oraz salony sprzedaży pojazdów: DAF, prowadzone przez spółkę DBK i VW, którą to markę obsługuje firma Benepol, autoryzowany dealer pojazdów użytkowych VW.

Obydwie stacje serwisowe obsługiwać będą samochody ciężarowe i użytkowe. Oprócz serwisu świadczyć będą usługi w zakresie diagnostyki oraz sprzedaży samochodów nowych i używanych. Na terenie obiektu znajdować się będzie magazyn części zamiennych oraz trzystopniowa myjnia portalowa, umożliwiająca mycie samochodów ciężarowych i autobusów przy pomocy szczotek bocznych, szczotki górnej oraz do samochodów szczególnie mocno zabrudzonych.


W nowych stacjach planowany jest wzrost zatrudnienia o około 1/4 w stosunku do liczebności załogi w dotychczasowej siedzibie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!