Certyfikat AEO dla Caspol-Trade

17 kwietnia 2010, 0:00

Firma Caspol-Trade uzyskała status upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) w odniesieniu do uproszczeń celnych. Status przyznany w Polsce uznawany jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowano specjalną ofertę dla importerów umożliwiającą skorzystanie z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT.

– „Uzyskanie statusu AEO oznacza dodatkowe korzyści dla naszych klientów korzystających z odprawy celnej” – mówi Włodzimierz Papier prezes zarządu Caspol-Trade sp. z o.o. – „Firma posiadająca status AEO podlega mniejszej niż inni przedsiębiorcy liczbie kontroli fizycznej i kontroli dokumentów, a w przypadku przeprowadzania kontroli odbywa się ona w priorytetowy sposób” – dodał Papier.

– „Ten gest zaufania ze strony organów celnych ułatwi uzyskanie w kolejnych lokalizacjach zezwoleń na procedurę uproszczoną w imporcie i w efekcie da naszym klientom możliwość skorzystania z ułatwień w rozliczaniu podatku VAT” – tłumaczy prezes zarządu Caspol-Trade sp. z o.o.

Firma Caspol-Trade wchodzi w skład Grupy Kapitałowej JAS-FBG z wyłącznie polskim kapitałem. Grupa dysponuje siecią ponad 100 placówek oraz 40 tys. mkw powierzchni magazynowej, a w jej taborze pracuje 140 ciągników wyposażonych w system zarządzania pojazdami umożliwiający monitorowanie trasy przejazdu i stanu realizacji zlecenia. Do tej pory w Polsce wydano 105 certyfikatów AEO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!