Map&guide Professional 2010 już po polsku

19 kwietnia 2010, 0:00

Od kwietnia oprogramowanie wspierające zarządzanie transportem – map&guide Professional 2010 – dostępne jest w polskiej wersji językowej. Oprócz typowych zadań, jak planowanie przejazdów według najkrótszych i najszybszych tras (z uwzględnieniem okresów wypoczynku i dopuszczalnych prędkości), wyliczanie efektywnych kosztów przejazdu ciężarówki lub samochodu osobowego, umożliwia wyliczenie emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji emitowanych do środowiska wraz ze spalinami.

Choć w Polsce funkcjonalność ta jest jeszcze mało przydatna, to wkrótce – gdy cena za przejazd również po polskich drogach krajowych będzie uzależniona od emisji spalin – takie kalkulatory będą konieczne, zwłaszcza gdy pojawią się w miastach tzw. „zielone strefy”. Map&guide Professional będzie umożliwiał wykupienie winiet, potwierdzających wniesienie opłaty za wjazd do takiej strefy.

Podczas planowania trasy można wprowadzić do 200 punktów przelotowych pośrednich, z możliwością optymalizacji trasy przejazdu, kalkulacji drogi alternatywnej, kalkulacji dystansu bezpośredniego, dystansu drogowego, a także czasu jazdy i przerw. Po ustaleniu profilu ciężarówki, oprogramowanie umożliwia wyliczenie kosztów, które trzeba ponieść za użytkowanie infrastruktury drogowej w każdym państwie, zgodnie z obowiązującymi stawkami opłat. Przy opłatach za niemieckie autostrady map&guide Professional 2010 pozwala na bezpośrednie bukowanie opłat (TollCollect).

System określa również możliwości przewozowe materiałów niebezpiecznych w wielu krajach Europy zgodnie z danymi zawartymi w materiale mapowym firmy Navteq. Tym sposobem oprogramowanie pozwala na kalkulację podstawowych kosztów oraz dystansu w kilometrach, co w rezultacie może być podstawą do wyliczenia wartości faktury.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!