1,5 tys. autobusów Volvo na World Expo 2010

30 kwietnia 2010, 0:00

Wystawa World Expo 2010 w Szanghaju, która zostanie otwarta pierwszego maja, to wielkie przedsięwzięcie, które jest wyzwaniem dla transportu publicznego. Wystawę w Chinach ma odwiedzić 70 milionów gości, do czego należy się odpowiednio przygotować.

Od ubiegłej jesieni Volvo Buses dostarczyło 1500 autobusów, w tym 565 pojazdów marki Volvo. 120 będzie napędzane silnikami elektrycznymi. Od 10 lat Volvo Buses produkuje w Szanghaju autobusy, z których 6 tys. jeździ po ulicach tego miasta.

Hasłem tegorocznej wystawy World Expo jest „Lepsze miasto – lepsze życie”, więc miasto postawiło sobie za cel znalezienie proekologicznych rozwiązań dla transportu publicznego. Oprócz innych wymagań, oznaczało to m.in., że autobusy użytkowane na terenie wystawy światowej nie mogą emitować żadnych spalin.

By spełnić te założenia, 120 autobusów wyposażono w napęd elektryczny z akumulatorami. 36 autobusów wyposażono w superkondensatory, które mogą być szybko ładowane w trakcie zatrzymywania się pojazdu na przystanku, a 150 z dostarczonych autobusów posiada napęd hybrydowy.

Wystawa World Expo zostanie zainaugurowana 1 maja i potrwa do 31 października.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!