Nowa nawigacja Beckera dla Truckerów

17 maja 2010, 0:00

Traffic Assist Z217 to nowa propozycja marki Becker dla zawodowych kierowców oraz wszystkich właścicieli dużych pojazdów. Urządzenie zostało wyposażone w atrybuty nawigacyjne dla samochodów ciężarowych, wszystkie mapy krajów europejskich (w tym Rosji i Ukrainy) oraz opłacony kanał TMC Premium, który jest kluczowym elementem dla kierowców ciężarówek często podróżujących po Europie.

Trasa na wymiar
Poruszanie się nietypowym pojazdem wymaga odpowiedniej nawigacji. Marka Becker prezentuje nowe urządzenie dopasowane do potrzeb kierowców samochodów ciężarowych, autobusów, samochodów kempingowych oraz samochodów z przyczepami. Oprócz wyboru profilu pojazdu, specjalna aplikacja pozwala na wprowadzenie jego dokładnych danych: wymiarów pojazdu (długość, szerokość, wysokość), obecności przyczepy, liczby osi, aktualnego tonażu oraz posiadania materiałów niebezpiecznych (4 kategorie). Dzięki temu z obliczania trasy zostają wykluczone nieprzejezdne drogi dla danego pojazdu: tunele, mosty, drogi z ograniczeniem tonażu lub zakaz wjazdu z niebezpiecznymi materiałami (ADR). Dodatkowo producent zainstalował specjalną bazę punktów POI dla samochodów ciężarowych np. stacje benzynowe, parkingi lub warsztaty.

Inne funkcje ułatwiające planowanie trasy dla samochodów ciężarowych to podgląd mapy topograficznej wybranej trasy oraz możliwość blokowania odcinków lub całych dróg. Po obliczeniu trasy kierowca może ją sprawdzić przed wyruszeniem i zmienić jeśli okaże się, że mu nie odpowiada (np. prowadzi przez góry). Przydatną funkcją jest graficzne przedstawienie czterech alternatywnych tras z podsumowaniem odległości i czasu jazdy dla każdej z możliwości. W przypadku pojedynczych odcinków trasy, które użytkownik chce ominąć, może je samodzielnie zablokować, aby uniknąć zakorkowanej drogi w trakcie jazdy lub usunąć ją z kalkulacji trasy na dany czas.


Zawsze na bieżąco

Becker Traffic Assist Z217 pozwala na spokojne podróżowanie po całej Europie. Zawiera mapy wszystkich europejskich krajów (w tym Rosji i Ukrainy) oraz atrybuty nawigacyjne dla: Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Polski, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Słowacji, Szwecji, UK, Węgier oraz Włoch. Mapy są na bieżąco rozbudowywane, a ich aktualność zapewnia 45-cio dniowa gwarancja najnowszych map oraz specjalna cena na 2-letnią subskrypcję map aktualizacji. Obie promocje dostępne są poprzez portal Becker MyXtras, który jest wbudowany w oprogramowanie Content Manager.

Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w kanał TMC Premium – pozwala on na odbiór bardziej szczegółowych i aktualnych informacji o aktualnej sytuacji na drogach, niż zwykły kanał TMC. Dzięki danym zbieranym poprzez kilkanaście tysięcy czujników na autostradach oraz mostach. Jest to jedno z podstawowych narzędzi dla zawodowych kierowców, którzy często podróżują po Europie. Dzięki dostępowi do wiadomości TMC Premium mogą jeszcze efektywnej omijać korki oraz inne utrudnienia na drodze. W Becker Traffic Assist Z217 kanał TMC Premium jest już opłacony i dostępny w Niemczech, Francji, Włoszech, UK oraz Skandynawii. Aktualnie są prowadzone rozmowy z firmą Destia w sprawie dostępu do kanału TMC również w Polsce. Regularna cena TMC Premium to ok 39 euro za jeden kraj.


Poczucie pewności

Jednym z głównych założeń zespołu projektującego urządzenia marki Becker jest rozbudowywanie funkcji zwiększających bezpieczeństwo kierowcy. Także Becker Traffic Assist Z217 zawiera aktualne dane o ograniczeniach prędkości, drogowskazy, realistyczny widok znaków drogowych oraz asystenta pasa skrętu, dzięki czemu zwiększają czujność kierowcy na możliwe zagrożenia na drodze. Znaki drogowe są wyświetlane zanim zaczną obowiązywać (nieaktywne mają kolor szary), żeby kierowca mógł się na nie przygotować. Można również ustawić realistyczny widok skrzyżowań i rozjazdów, który ułatwia wybranie odpowiedniego pasa do danego manewru. Dodatkowo dostępna jest funkcja ostrzegania o fotoradarach (do pobrania www.poicon.com).

Specyfikacja techniczna

• Procesor: 533 MHz,

• Dotykowy ekran 4.3 cala o wysokim kontraście
• Rozdzielczość 480×272
• Odbiornik GPS: SIRF III InstantFixII
• Pamięć wewnętrzna: 4GB
• Kanał wiadomości o ruchu drogowym TMC oraz TMC Premium
• Odtwarzacz plików muzycznych i video: MP3, WMA, OGG, MPEG-4

• Przeglądarka zdjęć: JPG, BMP
• Zasilanie z gniazda zapalniczki 12-24 V,
• Bateria litowo-jonowa (4 h pracy)
• Czytnik kart micro SD
• Gwarancja: 24 miesiące

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!