Współpraca Uni-Truck ze szkołami samochodowymi

21 maja 2010, 0:00

Uni-Truck – największa autoryzowana sieć dealerska marki Iveco oraz Fiat Professional w Polsce, stawia na współpracę ze szkołami kształcącymi specjalistów samochodowych. Dwa oddziały Uni-Truck – w Nadarzynie i Warszawie – już od roku współpracują z Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 mieszczącym się w Warszawie przy ulicy Włościańskiej 35. Uni-Truck wspiera naukę uczniów z klas o specjalnościach mechanik pojazdów samochodowych i mechatronik.

Ogólnopolski dealer Iveco przyjmuje na praktyki uczniów z ww. klas. Zajęcia odbywają się w doskonale wyposażonych serwisach w Warszawie i Nadarzynie. Ponadto Uni-Truck przekazuje do szkoły podzespoły pojazdów, które służą do celów dydaktycznych.

Dzięki takim działaniom, przyszli mechanicy samochodowi mogą praktycznie zapoznać się ze swoim przyszłym zawodem – wzorując się na najnowocześniejszych rozwiązaniach.

Uni-Truck bierze także aktywny udział w przedsięwzięciach realizowanych przez szkołę takich jak dni otwarte oraz udział w targach edukacyjnych.
Rozpoczęto również rozmowy na temat otworzenia specjalnej klasy patronackiej pod auspicjami Uni-Truck. Projekt jest obecnie w fazie planowania.

Warto wspomnieć, że podobna współpraca odbywa się także w województwie dolnośląskim. Tamtejszy oddział Uni-Truck już od kilku lat współpracuje na podobnych zasadach z Zespołem Szkół Nr 2 we Wrocławiu, kształcącym między innymi mechaników samochodowych.

„Pomoc w kształceniu młodych osób w zakresie mechaniki naszych pojazdów traktujemy jako nasz obowiązek” – podkreśla Dawid Sychowski – koordynator ds. marketingu firmy Uni-Truck – „Chcemy zachęcić uczniów do nauki w klasach samochodowych pokazując, że jest to bardzo nowoczesna i rozwojowa branża. Liczymy jednocześnie na to, że najlepsi z nich zasilą wkrótce szeregi naszych pracowników”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!