Logistex i SilesiaRail Expo 2010

27 maja 2010, 0:00

Niecały tydzień przed rozpoczęciem 2. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 25 maja 2010 w centrum Expo Silesia w Sosnowcu rozpoczęły się dwie imprezy partnerskie tego wydarzenia – 4. Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Logistex oraz Targi Transportu Szynowego SilesiaRail Expo. W trakcie targów odbywają się konferencje naukowe, wykłady i pokazy sprzętu. Uczestnicy konferencji będą debatować m.in.

o przyszłości polskiej kolei, o śląskim węźle transportowym. Na specjalnie przygotowanej bocznicy kolejowej będzie można zobaczyć np. pociąg ratowniczy. Nie zabraknie też lżejszych akcentów – operatorzy popularnych widlaków walczyć będą o tytuł „Najlepszego kierowcy wózka widłowego”, zaś kierowcy samochodów ciężarowych będą mogli stanąć w szranki w konkursie na najnowocześniejszym w Polsce symulatorze jazdy.

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Logistex to spotkanie czołowych podmiotów działających w branży magazynowej, logistycznej, spedycyjnej i transportowej oraz przedstawicieli wspierających je firm informatycznych, telekomunikacyjnych, placówek badawczo-rozwojowych, wyższych uczelni i prasy fachowej.

Z kolei premierowe Targi Transportu Szynowego SilesiaRail Expo skierowane są do przewoźników, producentów taboru, urządzeń energetycznych, firm specjalizujących się w modernizacji i utrzymaniu infrastruktury kolejowej, eksploatacji terminali przeładunkowych i bocznic przemysłowych, sterowaniu ruchem, utrzymaniu czystości i bezpieczeństwa, a także biur projektowo-konstrukcyjnych, usługach finansowych i leasingowych, szkoleniowych, ubezpieczeniowych, audytorskich, certyfikacyjnych, a także placówek naukowych i wyższych uczelni związanych z transportem szynowym.

Każdej imprezie targowej towarzyszyć będą branżowe konferencje. Uczestnicy Logistex wezmą udział w spotkaniach poświęconych problemom recyklingu odpadów opakowaniowych w łańcuchu logistycznym, szkoleniu kierowców na symulatorach, czy organizacji transportu morskiego.

Z kolei uczestnicy SilesiaRail Expo będą dyskutować o problemach kolei, w aspekcie śląskiego węzła kolejowego. Ta tematyka pojawi się podczas konferencji „Zrównoważony transport południowej Polski – kolej, drogi, lotnisko” organizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Kolporter EXPO. Konferencję „Polska kolej – rozwój, przyszłość i współpraca euroregionalna” poprowadzi Poseł Janusz Piechociński – Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury. Zostanie podczas niej omówiony m.in. temat modernizacji i inwestycji w Polskiej kolei, rozwoju kolei w euroregionie Polska – Czechy – Słowacja wprowadzania regulacji na rynku kolejowym i wykorzystania funduszy unijnych na polskiej kolei.

W obydwu imprezach targowych zaprezentuje się około 100 wystawców, zaś w konferencjach weźmie udział kilkuset uczestników, specjalistów w dziedzinie transportu i logistyki.

Obie wystawy są imprezami partnerskimi 2. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który za niespełna tydzień rozpocznie się w Katowicach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!