PTM Polska obiera kierunek rozwoju – relacja z konferencji

15 listopada 2018, 15:34

Firma PTM Polska zorganizowała konferencję prasową w trakcie targów TransLogistica Poland 2018. Celem było poinformowanie o bieżących działaniach dystrybutora naczep oraz planach na przyszłość.

Czym zajmuje się PTM Polska?

PTM Polska ma swoją siedzibę w Łodzi i zajmuje się przede wszystkim dystrybucją naczep i przyczep. Działa w kilku sektorach rynku, m.in. w segmencie transportu drogowego, ładunków sypkich i paletyzowanych, a także w sektorze komunalnym. Sukcesy w tych branżach to główna przyczyna wzrostu firmy, która zamierza rozszerzać swoją specjalizację. Kierunki rozwoju to ładunki paletyzowane, ładunki ponadnormatywne oraz ładunki typowo budowlane.

– Nasza rodzina partnerów i działalności co roku powiększa się. Przybywa nam klientów. Firma zatrudnia obecnie blisko 50 osób. Rozwijamy się organicznie poprzez odpowiadanie na potrzeby klientów w różnych sektorach rynku. – mówił Tomasz Bartoszewicz, Dyrektor Zarządzający PTM Polska.

Wiodącym partnerem firmy od początków jej działalności jest STAS. PTM jest jednym z największych dystrybutorów naczep tego belgijskiego producenta w Europie. Organiczny rozwój, o którym wspominał Dyrektor PTM polegał na stopniowym poszerzaniu oferty o naczepy, których STAS nie oferuje, a których potrzebowali klienci. W ten sposób portfolio łódzkiej firmy poszerzyło się o marki takie jak: Huffermann, Cubas Serge, FGM, Cargo Floor, Moeyersons, BMI i Orthaus. Z dwiema ostatnimi firmami PTM współpracuje od czerwca bieżącego roku, stąd też poświęcono im nieco czasu podczas konferencji.

  • BMI oferuje naczepy ze specjalistyczną gamą ruchomych podłóg. W gamie rozwiązań firmy znajdują się podłogi 9 listwowe, skrzynie ze ścianą wypychającą, czy dostosowane do ładunków mokrych i odpadów.
  • Orthaus to naczepy kurtynowe, podkontenerowe, wywrotki i inne. Choć firma wywodzi się z Niemiec, jej produkty powstają w Turcji. Firma jest elastyczna, odpowiada na zapotrzebowanie indywidualnego klienta, do wyboru jest wiele opcji specjalistycznych. Orthaus posiada też szeroką gamę naczep pod kontenery morskie, wywrotki ze skrzynią stalową i specjalistyczne naczepy jumbo.

Oprócz pojazdów nowych, PTM zajmuje się także sprzedażą używanych. Prowadzi serwis  oraz oferuje części do naczep. Świadczy też usługi w zakresie finansowania zakupów i oferuje wynajem naczep (25 naczep w wypożyczalni).

Nowe inwestycje PTM

W bieżącym roku firma poszerzyła swoją działalność za sprawą uruchomienia Centrum Badawczo-Rozwojowego. Ten krok ma na celu wykorzystanie “know how” firmy dla tworzenia nowatorskich kontrukcji.

Tomasz Bartoszewicz

– Dysponujemy szeregiem projektów związanych z transferem ładunków, systemami przeładunku. Opracowujemy rozwiązania łączące technologię fabryczną z technologią drogową, czyli pojazdami – powiedział Tomasz Bartoszewicz. – Nie musze tłumaczyć, że borykamy się w Polsce z brakiem pracowników, zwłaszcza kierowców, ale również operatorów wózków widłowych. Dziś, nawet jeśli fabryka może produkować 150 palet na godzinę, brakuje jej pracowników, by móc sprawnie funkcjonować w rozładunkach i załadunkach naczep. Tu z pomocą przychodzi PTM Polska.

 

Nie ma dwóch identycznych zakładów, zwłaszcza jeżeli chodzi o branżę komunalną bądź magazyny. Właśnie dlatego, firma PTM zajmując się montażem systemów ruchomych podłóg w różnych zakładach w Polsce za każdym razem musi opracowywać projekt inwestycji. Od teraz projekty te będą powstawać w biurze konstrukcyjnym, będącym częścią Centrum Badawczo-Rozwojowego. Firma ma już na koncie kilka autorskich rozwiązań, które usprawniły pracę zakładów jej klientów.

Od przyszłego roku, PTM zamierza uruchomić sprzedaż kompletnych zestawów zabudów hakowych na podwoziach ciężarowych. Obecnie firma posiada już trzech producentów, jako partnerów na przyszły rok. Haki będą dostępne w trzech konfiguracjach zależnie od wymaganej nośności.

PTM rozszerza także ofertę dla branży komunalnej, zwłaszcza w gamie naczep specjalistycznych kompresujących odpady. Na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu produkty. Naczepa kompresująca odpady może zbierać od 6 do 10 śmieciarek. Zapewnia to oszczędność miejsca i czasu. Oferowane przez PTM rozwiązania są nowe w Polsce, ale dobrze znane w Anglii, Hiszpanii, we Włoszech czy Francji.

Konferencja PTM Polska odbyła się 6 listopada 2018 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!