Podręcznik z zarządzania magazynem

14 czerwca 2010, 0:00

Magazyny, jako ogniwa łańcuchów dostaw, są istotnymi elementami systemu logistycznego. Ich prawidłowe funkcjonowanie jest warunkiem koniecznym płynnego przepływu dóbr materialnych. Aby tak było, potrzebna jest odpowiednia technologia oraz sprawne zarządzanie procesami magazynowania. Te wszystkie aspekty, w praktyczny sposób przedstawia podręcznik, autorstwa dr. inż. Aleksandra Niemczyka „Zarządzanie magazynem”, wydany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

W książce wyjaśniono procesy i technologie magazynowania oraz metody efektywnego zagospodarowania przestrzeni magazynu. Autor w sposób spójny i jasny wskazuje możliwości usprawnienia jego funkcjonowania.

Książka ma nowoczesną formułę ze słowami kluczowymi na marginesach, indeksem haseł oraz zestawem pytań na końcu każdego rozdziału. W wielu rozdziałach podano przykłady ilustrujące opisywane zagadnienia.

Podręcznik został napisany jako pomoc w ramach przedmiotów z zakresu gospodarki magazynowej i zarządzania magazynem, prowadzonych na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych.

Autorem podręcznika „Zarządzanie magazynem” jest dr inż. Aleksander Niemczyk, Zastępca Dyrektora ds. Rynku w Instytucie Logistyki i Magazynowania jak również wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Logistycznej. Do jego głównych obszarów zainteresowań należą: technologie i procesy magazynowania, automatyczna identyfikacja, magazynowe systemy informatyczne, zarządzanie łańcuchem dostaw i usprawnianie sieci dystrybucji. W swoim dorobku ma wiele publikacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

„Zarządzanie magazynem”
Autor: Aleksander Niemczyk
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Logistyki
ISBN: 978-83-62285-01-3
Ilość stron: 330
Cena: 35 zł

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!