DKV "Bottom-up", czyli tanie paliwo na stacjach prywatnych

14 czerwca 2010, 0:00

„Bottom-up” to system rozliczania tankowań dla posiadaczy karty paliwowej DKV. Obejmuje wybrane stacje prywatne na terenie Polski, Austrii i Węgier. Stawki za olej napędowy są tu niższe o 8-10 proc. w stosunku do cen z dystrybutora.

DKV nawiązało współpracę z siecią stacji prywatnych, które położone są w miejscach kluczowych dla transportu zagranicznego i oferują wysoki standard usług. – „Cena paliwa na tych stacjach ustalana jest z góry na okresy tygodniowe, pomaga więc wcześniej zaplanować wydatki” – mówi Michał Bałakier, prezes DKV Euro Service.

Na terenie Polski jest to siedem stacji położonych na naszej zachodniej i południowej granicy oraz przy Autostradzie Wielkopolskiej. Na wszystkich obowiązuje jednakowa cena, podawana do wiadomości na początku każdego tygodnia.

System „Bottom-up” zapewnia ceny paliwa często zbliżone do stawek hurtowych. Widać to na przykładzie z połowy czerwca br., kiedy pojazdy tankujące na stacji w Świecku płaciły 4,49 zł za litr, a 60 km bliżej w Świebodzinie, w systemie „Bottom-up” tylko 4,16 zł za litr. Jeśli więc firma transportowa tankuje na wyjeździe z Polski 10 000 litrów, to oszczędności dzięki wyborowi stacji wynoszą aż 3 300 zł.

Tankowanie oleju napędowego po stawkach preferencyjnych dostępne jest dla wszystkich klientów DKV, bez żadnych dodatkowych formalności. Oprócz Polski, system ten funkcjonuje w Austrii (16 stacji) oraz na Węgrzech (4 stacje). Informacje o aktualnych stawkach oleju napędowego dostępne są dla zalogowanych klientów na stronie www.dkv-euroservice.pl w zakładce Serwisy online >> Tankowanie. Znajdują się tam bieżące ceny ON na wszystkich stacjach DKV w Polsce i w Europie. Odrębne zestawienie dotyczy stacji „Bottom-up”.

Firmy, które podróżują za granicę, mogą też za pośrednictwem DKV odzyskać zapłacony tam podatek VAT, a to oznacza dodatkowe 13-18 proc. oszczędności na paliwie.

Lista stacji wraz z cenami w załączeniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!