Zmniejsz koszty informatyki w firmie

17 czerwca 2010, 0:00

Od wiosny 2010 r. jest dostępna nowa wersja map&guide Professional 2010. Teraz oferuje także API (Application Programming Interface), który umożliwia łączenie oprogramowania mapowego z innymi aplikacjami. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie kosztów – do tej pory rozwiązania informatyczne wykorzystujące mapy cyfrowe Planung Transport Verkehr, mogły to realizować tylko za pośrednictwem takich rozwiązań jak x-serwer.

Opcja pracy w tle oprogramowania map&guide Professional 2010 daje możliwość przesyłania danych kalkulacji trasy, wyświetlania mapy, wyliczania opłat drogowych i innych. Zastosowanie to pozwala również wykorzystywać tę możliwość do aplikacji nie związanych bezpośrednio z transportem. Mogą to być zastosowania dla sprzedaży, geomarketingu i innych celów, wszędzie tam gdzie istotne jest np. pozycjonowanie punktów na dokładnej mapie.

Dostępne od kwietnia 2010 r. oprogramowanie map&guide Professional 2010 umożliwia między innymi: planowanie przejazdów według tras najkrótszych i najszybszych, obliczanie emisji spalin, wyliczanie efektywnych kosztów przejazdu ciężarówki lub samochodu osobowego, bardzo dokładne planowanie zadań transportowych od drzwi do drzwi na terenie całej Europy, dokładne wyliczanie czasu przejazdu z uwzględnieniem okresów wypoczynku i dopuszczalnych prędkości na trasie. Map&guide Professional umożliwia planowanie tras w całej Europie oraz precyzyjne wyliczenie odległości na najszybszej oraz najkrótszej trasie przejazdu. Ponadto pozwala na wyliczenie kosztów efektywnych przejazdu dla ciężarówki lub samochodu osobowego w kilometrach, co nie zawsze oznacza najszybszy czasowo przejazd.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!