Nowe Solarisy w taborze MZA

17 czerwca 2010, 0:00

Od dzisiaj Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie korzystają z pierwszych trzech z 16 zamówionych w tym roku Solarisów Urbino 10, wyposażonych w klimatyzację i system monitoringu. Dzięki realizacji tego zamówienia łączna liczba pojazdów marki Solaris w barwach MZA przekroczy 700.

Autobusy standardowo wyposażone są w funkcję przyklęku pozwalającą obniżyć poziom wejścia do pojazdu o ok. 70 mm, rozkładaną rampę w środkowych drzwiach oraz wydzielone, łatwo dostępne miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Ma to maksymalnie ułatwić korzystanie z nich osobom z trudnościami w poruszaniu się lub rodzicom podróżującym po mieście z dziećmi w wózkach.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji ergonomiczną, zabudowaną i bezpieczną kabinę. Ponadto pojazdy zostały wyposażone w systemy samogaszące, które minimalizują ryzyko wystąpienia pożaru w komorze silnika.

Przekazane pojazdy to trzy z łącznie 16, które jeszcze w tym roku rozpoczną swoją służbę w stołecznym MZA. Będą to najkrótsze z dotychczas dostarczonych Solarisów dla największego miejskiego przewoźnika w Polsce.

Od początku swojej działalności firma dostarczyła do Warszawy blisko 900 niskopodłogowych autobusów miejskich, które jeżdżą zarówno we flocie MZA, jak i u prywatnych przewoźników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!