Praktyczne i ekologiczne nowości w CWS-boco

22 czerwca 2010, 0:00

Firma CWS-boco Polska wprowadziła do swojej oferty tekstylne czyściwa przemysłowe oraz maty pochłaniające olej wielokrotnego użytku. Spełnienie wymogów ustawy o odpadach z 27 kwietnia 2001 r. możliwe są dzięki systemowi regularnych dostaw i wymiany na czyste. Użytkownicy tego rozwiązania nie wytwarzają w ten sposób odpadów oraz chronią środowisko unikając produktów jednorazowych.

Wszystkie czyściwa dostarczane są do klienta w mobilnych kontenerach do ich przechowywania, co zapewnia ich bezpieczne składowanie i transport. Ponadto hermetycznie zamykane klapy pojemników blokują wydostawanie się oparów rozpuszczalników i olejów redukując ryzyko samozapłonu w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Pojemniki, podobnie jak czyściwa oznakowane są odpowiednimi kolorami.

Tekstylne czyściwa przemysłowe przeznaczone m.in. do warsztatów samochodowych są niezwykle chłonne, dzięki specjalnej siatkowanej strukturze. Czyściwa wchłaniają wszystkie zabrudzenia do wewnątrz. Można nimi czyścić narzędzia oraz maszyny zabrudzone smarami, olejami czy innymi tłustymi cieczami.

Do zakładów zajmujących się obróbką skrawaniem CWS-boco Polska oferuje czyściwa przeznaczone do usuwania drobnych opiłków metalu oraz zabrudzeń ze smarów, olejów czy innych tłustych cieczy. Są one wykonane ze specjalnej wzmocnionej tkaniny przeznaczonej do profesjonalnego czyszczenia maszyn przemysłowych w zakładach oraz w narzędziowniach. Można jest stosować w miejscach, gdzie niezbędna jest wysoka absorpcja oraz odporność mechaniczna. Czyściwa tego rodzaju nie rysują powierzchni oraz nie pozostawiają drobnych opiłków. Niezwykle dobrze sprawdzają się w kontakcie z nierównymi oraz chropowatymi powierzchniami.

Maty pochłaniające olej to rozwiązanie, które zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się przez pracowników oraz ogranicza ilość powstających zanieczyszczeń. Maty dostępne są w rozmiarze 59×89 cm. Można je rozkładać w miejscach, gdzie nastąpi wyciek oleju, osłaniać nimi urządzenia przed zachlapaniem, czy odkładać na nich części i narzędzia w trakcie pracy w kanale. Maty posiadają chłonny wkład z polaru w swoim wnętrzu oraz obszyte są mocnym, ale dobrze przepuszczalnym bawełnianym materiałem. Dzięki takiemu rozwiązaniu mata skutecznie zatrzymuje oleje oraz tłuste ciecze w swoim wnętrzu, a jej wierzch pozostaje stosunkowo suchy. Podobnie jak w przypadku tekstylnych czyściw przemysłowych, maty służą do wielokrotnego użytku.

W ramach usługi „wynajmu czystości” CWS-boco Polska regularnie pierze maty, odbierając od klienta brudne sztuki i dostarczając jednocześnie czyste na wymianę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!