Profesjonalne napełnianie układu chłodzenia

13 lipca 2010, 0:00

Zestaw do napełniania układu chłodzenia K 200 marki Kamasa Tools, dzięki metodzie wtłaczania sprężonego powietrza, profesjonalnie eliminuje szkodliwe pęcherze powietrza w układzie chłodzenia, które bywają konsekwencją nieszczelności obiegu, prowadzącej do pogorszenia przepływu płynu i często przegrzania silnika. Zestaw lokalizuje też wszelkie nieszczelności instalacji.

Po naprawie układu chłodzenia lub wymianie tego elementu, kompletne napełnienie i odpowietrzenie może okazać się nieskuteczne. Usytuowanie chłodnicy w stosunku do zbiornika wyrównawczego na poziomie silnika, a czasem nawet poniżej, znaczenie utrudnia wykonywanie tej czynności. Urządzenie marki Kamasa Tools można bezpośrednio podłączyć do chłodnicy lub zbiornika wyrównawczego. Dzięki wytworzonemu podciśnieniu, tworzy w układzie chłodzenia próżnię. Nowy płyn chłodniczy zostaje wtłoczony do układu za pomocą specjalnego węża ssącego, którego końcówka zanurzona jest w pojemniku z cieczą. Manometr umożliwia wychwycenie wszelkich nieszczelności występujących w chłodnicy w trakcie wykonywanego procesu – Narzędzie charakteryzuje się wysoką efektywnością, ponieważ całkowicie eliminuje ryzyko powstawania pęcherzyków powietrza w układzie. Przyczynia się także do oszczędności czasu podczas wykonywanej w warsztacie pracy – podkreśla Ola Gustafsson, specjalista ds. produktu w firmie Kamasa Tools, KG Knutson AB.

Korpus narzędzia jest wykonany z materiału kompozytowego odpornego na wstrząsy i niską temperaturę. Elementy mechaniczne zrobione są z metalu. Z kolei ciśnieniomierz posiada ochronę przeciwwstrząsową. Do ze stawu dołączono sześć złączek, pasujących do większości układów chłodzenia. Całość umieszczona została w skrzynce z wyprofilowanym wnętrzem, co ułatwia przechowywanie wszystkich elementów urządzenia w należytym porządku.

Cena zestawu: 639,13 zł

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!