Wyższe opłaty za autostrady dla ciężarówek

3 stycznia 2019, 15:18

Nowy rok rozpoczął się podwyżką cen dla branży transportowej. Wzrosty dotyczą korzystania z odcinka autostrady A2 od Nowego Tomyśla do Konina. Dodatkowo Niemcy zapowiadają wprowadzenie opłat za korzystanie z autostrad.

Nowy cennik autostradowy obowiązuje od 2 stycznia. Przejazd autostradą z Nowego Tomyśla do Konina wynosi za każdy z trzech odcinków:

  • 31 zł – dla pojazdów kategorii 2 (z dwoma osiami, z których co najmniej jedna jest wyposażona w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy o dwóch osiach z przyczepami)
  • 47 zł – dla pojazdów kategorii 3 (z trzema osiami oraz z dwoma z przyczepami, w których co najmniej jedna oś jest wyposażona w koła bliźniacze)
  • 73 zł – dla pojazdów kategorii 4 (z więcej niż trzema osiami z przyczepami lub bez)

Niemcy z płatną autostradą od 2020 roku

Minister transportu Niemiec Andreas Scheuer poinformował za pośrednictwem Twittera, że opłaty za korzystanie z autostrad przez samochody osobowe zaczną być pobierane w październiku 2020 roku.

Niemieckie ministerstwo transportu podpisało 30 grudnia umowę dotyczącą opłat za korzystanie z autostrad. Za przejazdy zapłacą w formie winiety tylko kierowcy zagraniczni. Jej cena będzie uzależniona od pojemności silnika pojazdu i szkodliwości wydzielanych przez niego spalin. Nie są jeszcze znane orientacyjne ceny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!