Kolejne Volvo FM dla Orlen Transport

16 lipca 2010, 0:00

Flota spółki Orlen Transport S.A. Poszerzyła się o kolejnych 15 ciągników siodłowych Volvo FM 4×2 z kabinami dziennymi, napędzanych silnikami D11C. Pojazdy wyposażone są w zautomatyzowane skrzynie biegów I-Shift, ABS, EBS oraz ESP.

11-litrowe silniki D11C są o 140 kg lżejsze od jednostek D13, zapewniając większą ładowność. D11C osiąga moc 410 KM i spełnia normy Euro 5.

– „Inwestycje w nowoczesny tabor wpływają nie tylko na obniżenie kosztów, ale także na bezpieczeństwo transportu paliw oraz ochronę środowiska. Zakupione przez nas ciągniki Volvo FM umożliwiają spełnienie wysokich wymagań stawianych przez PKN ORLEN oraz pozostałych naszych klientów, łącząc w sobie ekonomiczny układ napędowy z wysoką użytecznością i komfortem pracy dla kierowców” – powiedział Mirosław Zubek, prezes Orlen Transport.

Dostawa została zrealizowana na przełomie czerwca i lipca 2010 w wyniku przetargu ogłoszonego w marcu. Pod koniec ubiegłego roku przetarg na 20 pojazdów również wygrało Volvo z takimi samymi pojazdami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!