NavRoad dla kierowców ciężarówek

19 lipca 2010, 0:00

Oprogramowanie NavRoad w wersji TRUCK umożliwia włączenie trybu dla pojazdów ciężarowych, w którym można wprowadzić istotne parametry pojazdu, takie jak: maksymalna prędkość, masa całkowita, nacisk na oś, szczegółowe gabaryty pojazdu, informacji o przewożonych materiałach niebezpiecznych, i inne. Dzięki temu podczas planowania trasy pomijane są odcinki, na których przejazd określonym pojazdem jest niemożliwy.

Oprogramowanie zapewnia kierowcy możliwość zobaczenia wszystkich ograniczeń na mapie, gdyż zostały one tam naniesione w postaci łatwo rozpoznawalnych znaków drogowych, które są widoczne zarówno podczas przeglądania mapy jak i w trakcie jazdy.

Mapa korzysta z bazy informacji dotyczących m.in. ograniczeń prędkości, dopuszczalnych oraz zabronionych manewrów, charakterystyk dróg (dróg jednokierunkowych dla ciężarówek, dróg zamkniętych dla ruchu pojazdów ciężarowych z powodu np. ograniczeń dopuszczalnej masy i gabarytów). Pokrycie powierzchni Europy w różnym zakresie w zależności od wybranego kraju.

Przydatnymi funkcjami oprogramowania są także punkty POI, wyświetlanie drogowskazów (z opcją wyboru wyświetlania wszystkich lub tylko tych prowadzących do celu), adresacja budynków przy ulicach w większości miast, tryb dla użytkownika leworęcznego, a także dźwiękowe informacje o przekroczeniu dozwolonej prędkości i fotoradarach, unikanie zawracania oraz zapis i odczyt śladu GPS.

Oprogramowanie współpracuje z technologią TMC i zawiera dodatki takie jak kalkulator, konwerter miar i informacje o ograniczeniach w innych krajach (dopuszczalne prędkości, dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy, itp.)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!