Solarisy w ciepłe kraje

27 lipca 2010, 0:00

Autobusy i trolejbusy marki Solaris pojawiają się w krajach, do których Polacy wybierają się na letni urlop. Bułgaria i Hiszpania to 21 i 22 kraj na mapie zagranicznych odbiorców spółki. Do Sofii dostarczone zostaną trolejbusy, a do Girony trafi autobus.

Trzydzieści trolejbusów Trollino w wersji dwunastometrowej zasili tabor firmy Sofia Electrotransport EAD. Solarisy będą napędzane silnikami elektrycznymi firmy Skoda. Dzięki wyposażeniu w dodatkowy agregat spalinowy, pojazdy będą mogły jeździć również bez trakcji. Całość kontraktu zostanie zrealizowana do końca pierwszego kwartału 2011 roku. W Europie jeździ już ponad 400 trolejbusów z Bolechowa.

Do Hiszpanii trafił Alpino o długości 8,6 metra. Pierwszym hiszpańskim właścicielem Solarisa jest firma Transports Municipals del Gironès SA.

– „Co prawda zamówienie dotyczy tylko jednego pojazdu, ale na rynku gdzie jest ogromna konkurencja lokalnych producentów jest to duży sukces. Z pewnością ten kontrakt już wkrótce zaowocuje kolejnymi zamówieniami od hiszpańskich klientów” – mówi Solange Olszewska Prezes Zarządu spółki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!