Podsumowanie akcji Profesjonalni Kierowcy 

17 stycznia 2019, 13:31

W ramach III edycji akcji Profesjonalni Kierowcy, wspieranej m.in. przez Wielton, 300 kierowców pojazdów ciężarowych otrzymało certyfikaty potwierdzające ich zawodowe umiejętności.

Zeszłoroczne szkolenia przeprowadzone zostały w 12 lokalizacjach, a udział w nich wzięło 31 grup. Profesjonalni instruktorzy dzielili się z kursantami wiedzą i doświadczeniem w trakcie praktycznych oraz teoretycznych zajęć o łącznej długości blisko 630 godzin. Ta największa w Polsce akcja CSR, ma na celu wsparcie rozwoju młodych kierowców oraz promowanie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Jednym z największych wyzwań dla branży transportowej i logistycznej jest wciąż niedostateczna liczba kierowców zawodowych. Odpowiedzią na ten pogłębiający się problem, jest akcja społeczna Profesjonalni Kierowcy. Dzięki tej inicjatywie osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale nie zdobyły jeszcze potrzebnego doświadczenia w zawodzie, mają szansę na bezpłatne uczestnictwo w profesjonalnych kursach i rozwijanie swoich kompetencji. Podczas szkoleń, kursanci doskonalą swoje umiejętności na najwyższej jakości sprzęcie, dostarczanym przez partnerów akcji: Wielton S.A., Volvo Trucks, Renault Trucks, Continental oraz MJM i ubezpieczony przez Ergo Hestia. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu certyfikatu potwierdzającego wysokie kwalifikacje, wzrastają ich szanse na zdobycie atrakcyjnego, stabilnego zatrudnienia.

Spółka Wielton już po raz trzeci zaangażowała się w akcję. Jako wiodący producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych konsekwentnie wspiera tym samym działania mające na celu rozwój kompetencji kierowców pojazdów ciężarowych, podniesienie prestiżu i atrakcyjności profesji kierowcy, a jednocześnie poprawę bezpieczeństwa na drogach.

– Wielton od lat angażuje się w kształcenie młodych ludzi, co pomaga im później w znalezieniu stabilnego zatrudnienia. Obecnie branża transportowa zmaga się z deficytem kierowców zawodowych na rynku pracy, dlatego ważnym aspektem jest popularyzacja tego zawodu – komentuje  Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A. – Jesteśmy przekonani, że dzięki tej ogólnopolskiej inicjatywie, zyskają nie tylko poszczególne firmy, ale również cały polski przemysł transportowy. Wykwalifikowani kierowcy będą jeździć sprawniej i bezpieczniej, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – dodaje.

III edycja akcji Profesjonalni Kierowcy objęła 12 województw. Tegoroczne szkolenia pozwoliły kursantom poszerzyć wiedzę na temat bezpiecznej jazdy oraz poznać przepisy dotyczące m.in. czasu pracy kierowców czy zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy nauczyli się także odpowiednio przygotowywać pojazd ciężarowy do drogi, zabezpieczać ładunek i skutecznie manewrować 40-tonowym zestawem. W tym roku kierowcy po raz pierwszy zostali także przeszkoleni z kontroli ogumienia i prawidłowego doboru opon do samochodu ciężarowego przez instruktorów z firmy Continental, która jest nowym partnerem kampanii.

W ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy” uczestnicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnych kursów, prowadzonych przez najlepszych instruktorów z branży transportowej. Szkolenia dają im szansę na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego przygotowanie do bycia zawodowym kierowcą. Inicjatywa ta ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz rozwój branży TSL.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!