Renault Trucks prezentuje nowe modele ciężarówek

22 stycznia 2019, 15:32

Renault wprowadziło na rynek model T 2019 oraz pojazdy dystrybucyjne Trucks D oraz D Wide. Wszystkie modele i wersje są wyposażone w nowy napęd Euro 6 Faza D.

Silniki DTI 5, DTI 8 i DTI 11 są już zgodne z wymogami normy Euro 6 Faza D, która zacznie obowiązywać od 1 września 2019 r. Modele Renault Trucks D i D Wide zostały także wyposażone w filtr cząstek stałych nowej generacji. Aby zoptymalizować zużycie paliwa, silniki DTI 5 i DTI 8 posiadają nowe oprogramowanie. Przeprojektowano osprzęt silnika: Renault Trucks D i D Wide wyposażono także w nową chłodnicę oleju i pompę wody o niskim przepływie.

Renault Trucks T i T High w wersji 2019 zostały wyposażone w silniki DTI 11 i DTI 13 Euro 6 Faza D. Pojazdy zostały wyposażone w filtr cząstek stałych nowej generacji, wykonany z nowych materiałów, które mają wydłużyć trwałość podzespołów. Dodano również czujnik jakości Adblue, a także usunięto siódmy wtryskiwacz.

Renault Trucks T 2019 posiada system Optivision nowej generacji. Ten inteligentny tempomat wykorzystujący informacje o topografii terenu w celu optymalizacji strategii zmiany biegów, przechowuje dane bezpośrednio w pojeździe. Oznacza to, że system będzie funkcjonował nawet jeśli chwilowo połączenie z GPS zostanie utracone, np. w tunelu.

Adaptacyjny tempomat Eco Cruise Control oferuje nowe ustawienia, które pozwolą na niższe zużycie paliwa. Połączenie tych ulepszeń i nowego wyposażenia umożliwi użytkownikom pojazdów Renault Trucks 3% redukcję zużycia paliwa, w porównaniu z poprzednią generacją pojazdów.

W wersji 2019 Renault Trucks D i D Wide zostały wyposażone w nowe deflektory boczne, a także w nowy, regulowany spojler dachowy, który można dostosować do każdego rodzaju nadwozia dzięki 12 pozycjom ustawienia.

Renault Trucks D i D Wide w wersji 2019 zostały wyposażone w nowe systemy wspomagające codzienną pracę kierowcy. Zamontowany adaptacyjny tempomat (ACC) automatycznie utrzymuje minimalną odległość za pojazdem. Dzięki temu jazda staje się bardziej płynną, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, ale również zmniejsza się zmęczenie kierowcy. Kolejną nową funkcją zintegrowaną w tempomacie jest regulowany ogranicznik prędkości (ASL).

Wersje Renault Trucks T i T High 2019  raz Trucks D i D Wide są już dostępne w sprzedaży.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!