Nowa wyważarka i montażownica ASTA

30 sierpnia 2010, 0:00

W ofercie marki ASTA pojawiły się kolejne specjalistyczne produkty dla motoryzacji. Niewątpliwie we wszystkich serwisach samochodów ciężarowych oraz wyspecjalizowanych punktach wulkanizacyjnych urządzeniami niezbędnymi do pracy są wyważarka do kół i montażownica. W wyważarki do kół zaopatrują się również duże firmy mające floty samochodów ciężarowych.

Jak wiadomo każde koło w samochodzie musi być odpowiednio wyważone. Źle wyważone koła mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, oraz mogą powodować wibracje podczas jazdy przy różnych prędkościach. Marka ASTA staję się bardzo popularna w Polsce oraz w Niemczech ze względu na stosunek jakości do ceny. W Polsce dystrybutorem urządzeń ASTA jest firma Techman.

Wyważarka marki ASTA model A-448 przeznaczona jest do dynamicznego wyważania kół samochodów ciężarowych i dużych dostawczych w jednym przebiegu pomiarowym. Pracę z tym urządzeniem ułatwia tzw. winda do podnoszenia kół, która umożliwia podniesienie ciężkich kół i zamontowanie do wyważenia. Dzięki dotykowemu panelowi LCD wyważarka marki ASTA jest bardzo szybka i intuicyjna w obsłudze jak również pozwala na dobrą czytelność w ciężkich warunkach jakie panują w niektórych serwisach wulkanizacyjnych. Urządzenie redukuje pracę mechanika do minimum.

Montażownica ASTA, model A-296 dzięki ergonomicznej konstrukcji, oraz ze względu na to, że wszystkie niezbędne elementy są blisko maszyny, nie wymaga dużo miejsca do instalacji. Montażownica jest wyposażona w inflator wspomagający proces pompowania koła (oponę łatwiej ułożyć na feldze). Ponadto wyposażona jest w cztery zaciski, a stopniowany kształt hydraulicznego uchwytu pozwala na dopasowanie się do dowolnego typu felgi. Zapewnia to mocne, bezpieczne i szybkie chwytanie koła.

Więcej informacji na temat produktów, można uzyskać w firmie Techman Sp. z o.o.(tel. 022 879 98 97).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!