Pół tysiąca nowych pracowników Scanii

1 września 2010, 0:00

Planowany wzrost produkcji w czwartym kwartale 2010 roku sprawił, że Scania zamierza zatrudnić 500 nowych pracowników w swoich europejskich fabrykach. Blisko połowa nowych miejsc pracy przybędzie w Szwecji.


Scania planuje zwiększyć wydajność produkcji głównie z powodu większego popytu na samochody ciężarowe poza Europą. Europejski rynek wciąż pozostaje na stosunkowo niskim poziomie.

Wcześniej, pod koniec pierwszego półrocza 2010 r., zakłady produkcyjne Scania w Europie zwiększyły zatrudnienie o 500 osób. Jednak mimo obydwu tegorocznych rund rekrutacyjnych liczba pracowników w tych fabrykach nadal będzie mniejsza, niż w okresie sprzed kryzysu finansowego.

– „Okres spadku produkcji w 2009 r. nasi pracownicy wykorzystali na szkolenia i doskonalenie metod pracy. Dzięki tym wysiłkom osiągnęliśmy znaczną poprawę wydajności” – powiedział Anders Nielsen, wiceprezes i dyrektor działu Production and Logistics.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.213.*, 8 września 2010, 0:00 0 0

Szkoda, że ta informacja nie dotyczy nowych miejsc pracy dla Polaków...

Odpowiedz