Ciężka strefa na targach Inter Cars

6 września 2010, 0:00

W miniony weekend 4 i 5 września br. odbyły się 10 Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów zorganizowane przez firmę Inter Cars SA. Jak co roku nie zabrakło atrakcji dla osób związanych z branżą pojazdów ciężarowych. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Na imprezie zaprezentowany został Show Car – ciężarówka Freightliner, która służy firmie Inter Cars m.in. do organizacji szkoleń objazdowych.

Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudzały pojazdy poddane profesjonalnemu tuningowi.

Jednym z wystawców podczas imprezy była firma Highway, która jeszcze zapewne nie jest szeroko rozpoznawalna na naszym rynku. Jednak warto zapamiętać tą nazwę, ponieważ Highway jest dystrybutorem marki Titanx, która dostarcza elementy układu chłodzenia na pierwszy montaż m.in. do pojazdów Volvo, Renault, Scania. Do tej pory części nie były dostępne na rynku aftermarketowym. Na zdjęciu p. Bogdan Szymanowski, Dyrektor Zarządzający Highway Internaional sp.z o.o.

Nie zabrakło oczywiście innych ekspozycji części do pojazdów ciężarowych. Firma TRW zaprezentowała linię produktów PrOEquip.

 

Przekładnia kierowniczna do DAF XF 95.

Kolejny produkt – stożkowa przekładnia kątowa wału wejściowego przekładki kierowniczych TRW typu THP.

Powyżej ekspozycja resorów firmy TES.

Oczywiście na targach organizowanych przez Inter Cars, nie mogło zabraknąć ekspozycji producenta pojazdów firmy Feber. Na tegorocznych targach, podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się o powołaniu nowego Prezesa Zarządu Spółki Feber. Od początku września stanowisko to objął Pan Witold Kmieciak, związany ostatnio z koncernem ZF.

Jako patron Targów, nasze portale MotoFocus i TruckFocus prezentowaliśmy na połączonym stoisku. Dla zwiedzających zorganizowaliśmy konkurs – test wiedzy, w którym wszyscy zainteresowani mogli zawalczyć o tytuł Najmechanika. Jak widać na zdjęciu powyżej, nie mogliśmy narzekać na brak zainteresowania.

Sponsorami upominków były firmy TRW, Febi, Lotos, Nissens, SKF, TEXA, Vemo, Goodyear, Dayco Europe,Ocap International srl. Natomiast nagrodą główną w konkursie był wózek narzędziowy wraz wyposażeniem marki ASTA, której właścicielem jest firma Techman. Łączna wartość nagrody głównej to 3500zł. Sam wózek nie dość, że jest bardzo funkcjonalny, to dodatkowo aby wyróżniać się spośród konkurencyjnych produktów został efektownie ozdobiony. Poniżej więcej szczegółów technicznych:

Model wózka – 4507 + 144 el. (stal CrV)
wymiary: 736x458x995 mm, wytrzymałość blatu 150 kg, ryflowany blat z blachy aluminiowej, koła z hamulcami, dodatkowe pojemniki boczne i haki, system szuflad M.I.S.
kolor niebieski, malowany lakierem proszkowym
wersja Premium – stylizacja wózka nie dostępna w sprzedaży detalicznej, została stworzona na potrzeby konkursu
3 x wkłady narzędziowe:

– 26 szt. zestaw kluczy płasko oczkowych
– 24 szt. zestaw wkrętaków do śrub prostych i PHILIPS
– 94 szt. – zestawy nasadowe
Cena detaliczna dla Klienta finalnego – 3500,00 PLN brutto

Tak wózek prezentował się na naszym stoisku.

Osobą, która wykazała się największą wiedzą podczas dwóch dni trwania konkursu był Pan Rafał Dędalski.

Na zdjęciu powyżej zwycięzca zastanawia się jak bezpiecznie przetransportować cenną nagrodę 🙂 Gratulujemy!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.206.*, 7 września 2010, 0:00 0 0

Gratulacje dla zwycięzcy. Nie ma to jak ładny komplecik narzędzi. Czy można coś wygrać online?

Odpowiedz