Scania stawia na rozwój w Słupsku

20 września 2010, 0:00

Po przebudowie zakładów Scanii w Słupsku, stanowiska pracy i logistykę produkcji zorganizowano tak, by uzyskać efektywną produkcję, realizowaną zgodnie z metodą „systemu produkcji Scania” (SPS).

­– „W tym systemie stawiamy na ludzi, technikę i środowisko. Zaowocowało to efektywniejszą produkcją i wyższą jakością. Jesteśmy gotowi zwiększać produkcję w miarę wzrostu sprzedaży autobusów dla komunikacji publicznej” – tłumaczy Gert Flodkvist, szef Scania Production Słupsk S.A.


Scania Production Słupsk S.A., zatrudniająca 700 pracowników, jest centrum europejskiej produkcji kompletnych autobusów miejskich i dalekobieżnych Scania. W zakładach montuje się karoserie autobusów modeli Scania OmniCity i OmniLink (niskopodłogowe i z przyklękiem boku). W Słupsku montuje się też podwozia do Scania OmniCity. Ze Słupska podwozia te są wysyłane do innych, niezależnych montowni w Europie, Afryce i Azji.

– „Zaangażowanie regionu pomorskiego we wspieranie i rozwijanie życia gospodarczego już od rozpoczęcia działalności w 1992 roku ma wielkie znaczenie dla planów firmy Scania, dotyczących produkcji przemysłowej w Polsce” – powiedział Gert Floskvist.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!