Najnowocześniejsze technologie Delphi na targach IAA

20 września 2010, 0:00

Na targach IAA 2010, które odbędą się w dniach 23 – 30 września w Hannowerze, firma Delphi Automotive przedstawi swoją najnowszą ofertę dla pojazdów użytkowych. Nowe produkty obejmują między innymi:

Systemy Common Rail przeznaczone dla pojazdów z segmentu Heavy Duty
Delphi ogłosi zdobycie poważnych kontraktów na produkcję pomp dystrybucyjnych F2E i F2P, stosowanych w technologii common rail. Zaprezentowane jako projekt rozwojowy na targach IAA w 2008 roku, nowe systemy zostały zaprojektowane tak, by pracowały przy ciśnieniu do 3.000 barów – co w sposób tani umożliwia producentom spełnienie norm emisji Euro VI, amerykańskiej US10 i japońskiej PNLTR. Delphi ogłosi również zawarcie poważnych umów na produkcję swojego systemu common rail F2R, charakteryzującego się tradycyjną architekturą common rail.

– „F2E i F2P stwarzają alternatywę dla systemów wtrysku paliwa opartych na EUI – (Elektroniczny Element Wtryskujący – Electronic Unit Injector) oraz EUP – (Elektroniczny Element Pompujący – Electronic Unit Pump) i pomogą naszym klientom w zapewnieniu zgodności z najbardziej rygorystycznymi normami emisji co najmniej do roku 2020” – stwierdził Richard Green, globalny menadżer ds. sprzedaży w Delphi Diesel Heavy Duty – „Obydwa systemy zostaną zaprezentowane na targach IAA. Z naszej strony obecni będą starsi rangą specjaliści, omawiający produkty, umożliwiające spełnienie coraz bardziej rygorystycznych norm emisji oraz wyzwań stawianych przez wzrastające wymagania dotyczące ekonomiki spalania, stawiane przed pojazdami z segmentu heavy duty” – dodał.


Nowa rodzina złączy przystosowanych do pracy w trudnych warunkach

Na całym świecie, niezawodność zbierania danych, ich ocena i szybkie reagowanie stają się coraz bardziej krytyczne. Pojazdy użytkowe w znacznym stopniu polegają na prawidłowym funkcjonowaniu systemu GPS i komunikacji bezprzewodowej. Systemy te służą podniesieniu wydajności i uniknięciu błędów. Aby poprawić wydajność i bezpieczeństwo, systemy architektury elektryczno-elektronicznej muszą w sposób niezawodny przekazywać zasilanie i dane w bardzo trudnych warunkach. Systemy okablowania Delphi, wsparte globalnym systemem stacji obsługi i wsparciem technicznym, udowodniły, że działają prawidłowo nawet w najtrudniejszych warunkach, w jakich poruszają się pojazdy użytkowe.

Na tegorocznych targach pojazdów użytkowych IAA 2010, Delphi zaprezentuje nową rodzinę złączy z serii „Harsh Environment” przystosowanych do pracy w trudnych warunkach. Te w pełni kompatybilne systemy połączeń są przeznaczone dla pojazdów użytkowych i maszyn rolniczych. W porównaniu ze standardowymi terminalami typu pin-and-sleeve, aktualnie dostępnymi na rynku, nowe złącza charakteryzują się wyjątkową szczelnością, odpornością na obciążenia mechaniczne oraz zdolnością przewodzenia dużych prądów.


Nowa technologia złącza portu ładowania

Delphi zaprezentuje również swoja nowa technologię złączy portu ładowania; ułatwiającą użytkownikowi ładowanie częściowo elektrycznych i w pełni elektrycznych pojazdów. Kompaktowa, przenośna ładowarka może być podłączona do standardowego gniazda w budynku i może być przechowywana w bagażnikach pojazdów takich jak autobusy, ciężarówki dostawcze, czy inne pojazdy użytkowe. W Niemczech, Delphi współpracuje z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Bochum, nad opracowaniem elektrycznego systemu i jego komponentów, przeznaczonych do kompaktowego, elektrycznego, dwuosobowego, miejskiego pojazdu zwanego „BOmobil”.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!