Wszystko się zmienia – Meritor BLUE HORIZON

18 marca 2019, 23:10

Poszukiwanie bardziej wydajnych i bardziej inteligentnych systemów nie jest niczym nowym, ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić inaczej, podróżując tą samą drogą. Dlatego warto skupić się na przyszłości oraz zaawansowanych technologiach , takich jak zelektryfikowane układy napędowe.

Meritor Blue Horizon

Blue Horizon przynosi inną perspektywę, nowe podejście i nowe pomysły, które pomogą napędzać pojazdy użytkowe. Wszystkie produkty Meritor Blue Horizon są oparte na tradycji Meritor: niezawodności i trwałości, nawet jeśli nowe rozwiązania stają się lżejsze, bardziej wydajne i bardziej zaawansowane technologicznie.

Początkowo elektryczne układy napędowe Blue Horizon będą wyposażone w zintegrowany eCarrier (eDyferencjał) Meritor, który wykorzystuje elektryczny zespół napędowy wewnątrz osi, zastępując konwencjonalny silnik mechaniczny silnikiem elektrycznym zintegrowanym z tylną osią napędową.

Mocna konstrukcja eCarrier zmniejsza koszty i ciężar, eliminując układ napędowy i związane z nim elementy montażowe układu napędowego, aby zwolnić miejsce na akumulatory wewnątrz szyn ramowych, w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Konstrukcja eCarrier jest elastyczna do stosowania ze sztywnymi i niezależnymi platformami osi zawieszenia w konfiguracjach pojedynczych i tandemowych. Dwubiegowa przekładnia współpracuje z mniejszym, lżejszym silnikiem, aby zapewnić większą obciążalność i działać w miejscu silnika, zapewniając maksymalną wydajność.

Konsolidacja zaawansowanych rozwiązań Meritor pod jedną marką odzwierciedla ponad 20 lat wiodącej pozycji technologicznej w zakresie dostarczania zaawansowanych rozwiązań napędowych.

Elektryczną architekturę Meritor można definiować w trzech kluczowych składnikach

1. Kontrola Mocy – Podsystem (PCAS) 1
2. System napędu silnika (MDS)
3. System magazynowania energii (ESS)

1. Kontrola Mocy – Podsystem (PCAS) 1

  • Mózg operacji PCAS sprawia, że wszystko działa. Ta jednostka integruje się z architekturą sterowania siecią, kontroluje i zasila moduły łączące cały system napędowy oraz jego składniki. Upraszcza montaż, obsługę i ładowanie, zwiększając jednocześnie niezawodność i wydajność energetyczną.
  • Główną zaletą PCAS jest to, że pozwala on na wykonanie większości prac związanych z montażem i okablowaniem systemu sterowania, zanim cokolwiek zostanie zainstalowane w pojeździe, co oszczędza czas pracy.

2. System napędu silnika (MDS)

  • MDS składa się z silnika elektrycznego, automatycznej przekładni zoptymalizowanej do osi napędowej i hamulców EV oraz oprogramowania do zmiany biegów. System przekształca energię elektryczną z podsystemu baterii i OIOM w moc mechaniczną.
  • Mnóstwo innowacyjności w tym zaawansowane silniki zintegrowane z opatentowaną automatyczną skrzynią biegów, zapewniającą wydajność i niższe koszty eksploatacji.

3. System magazynowania energii (ESS)

  • ESS zawiera zestaw akumulatorów niklowo-manganowo-kobaltowych (NMC) i system zarządzania akumulatorami (BMS).
  • Ta unikalna, modułowa konstrukcja zapewnia większy zasięg działania i dłuższe życie  akumulatorów przy optymalnych kosztach.

Produkty jutra obiecują zapewnić trwałość, jakiej oczekujesz od Meritor, ale z nowymi korzyściami i zaletami. Produkty takie jak Meritor eAxle (eOś), wyposażone w zintegrowany eCarrier (eDyferencjał), który przenosi silnik elektryczny na oś dla znacznych oszczędności kosztów i wagi oraz zwalnia więcej miejsca na akumulatory wewnątrz szyn ramowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo. EAxle będzie używany w różnych zastosowaniach i rozmiarach pojazdów i jest tylko jednym z wielu ekscytujących osiągnięć firmy Meritor.

Zaawansowane produkty technologiczne otrzymane od Meritor Blue Horizon oferują więcej niż nowe podejście do wydajności. Są zbudowane na fundamencie ponad 100-letniego doświadczenia Meritor w tworzeniu trwałych komponentów, które sprawiają, że Twoja firma rozwija się. Zaawansowane i sprawdzone w tym samym czasie. To także coś nowego.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!