100 lat Exide

30 września 2010, 0:00

W dniu 24 września 2010r. była poznańska Centra, obecnie część amerykańskiego, globalnego potentata w produkcji akumulatorów, korporacji Exide Technologies, świętowała 100 lecie swojej działalności. Uroczysta Gala miała miejsce w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Udział w niej wzięło ponad 200 osób z kraju i zagranicy, w tym najwyższy szczebel osób zarządzających korporacją z USA i Europy, przedstawiciele władz miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego, Województwa Wielkopolskiego oraz Sejmiku Wielkopolskiego. Pojawiło się również szerokie grono przedstawicieli firm kooperujących, partnerów handlowych poznańskiej firmy.

Punktem kulminacyjnym Gali była projekcja filmu dokumentującego stuletnią historię przedsiębiorstwa. Całość uatrakcyjniła muzycznie Orkiestra Adama Sztaby, która zagrała krótki koncert składający się z hitów lat 1910-2010.

Poznański zakład należy do grona nielicznych firm polskich, które mogą poszczycić się długoletnią historią, ciągłością działalności i co najważniejsze mocną obecną pozycją rynkową.

Exide Technologies S.A. to lider na polskim rynku akumulatorów samochodowych, z prawie 40% udziałem, gdzie wiodącą rolę ciągle, nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, odgrywa marka Centra. Poznańska fabryka jest jedną z czterech fabryk Exide Technologies w Europie, stąd rocznie prawie 4 miliony akumulatorów trafia do odbiorców zarówno w UE, jaki Europy Środkowo-Wschodniej.

Exide Technologies to globalny gracz na rynku światowym, producent zarówno akumulatorów rozruchowych do różnego typu pojazdów, ale także akumulatorów do zastosowań przemysłowych. Exide prowadzi biznes w ponad 80 krajach świata, o łącznych przychodach na poziomie 2,7 mld USD i zatrudnia kilkanaście tysięcy osób na całym świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!