Wyższe ceny opon Continental od 1 lutego 2011 r.

20 grudnia 2010, 0:00

W związku z najwyższym w historii poziomem cen kauczuku naturalnego, od 1 lutego 2011 roku Continental podnosi w Europie ceny opon do pojazdów użytkowych o 7 procent. Sytuacja ta dotyczy głównie pojazdów użytkowych, których opony zawierają znacznie więcej naturalnego kauczuku niż opony przeznaczone do samochodów osobowych.


– „Ze względu na zmiany cen naturalnego kauczuku nie mamy innego wyjścia. Dynamika i tempo wzrostu cen są takie, że nasze podwyżki i tak nie rekompensują od pewnego czasu rzeczywistego wzrostu kosztów. Bierzemy jednak pod uwagę fakt, że w przypadku wprowadzenia koniecznych podwyżek nasi klienci w sieci handlowej mieliby ograniczone możliwości utrzymania sprzedaży na odpowiednim poziomie, zaś konsumentom trudno byłoby je zaakceptować.” – powiedział Herbert Mensching, odpowiedzialny za marketing i dystrybucję w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.246.*, 30 grudnia 2010, 0:00 0 0

Drożejące z dnia na dzień paliwo w wyniku czego rosną ceny innych dóbr. Teraz jeszcze surowce naturalne zaczynają iść w górę... 7% to już całkiem sporo więc skądś będzie trzeba te pieniądze wyciągnąć. Ciekawe czy najmniejsi nie dostaną po kieszeni?

Odpowiedz

83.24.248.*, 30 grudnia 2010, 0:00 0 0

Wyjściem mogą być opony bieżnikowane, choć nie wszyscy chcą je kupować.

Odpowiedz