Alcadis będzie dystrybutorem użytkowych Hyundaiów

21 grudnia 2010, 0:00

Alcadis podpisze umowę z Hyundai Commercial Vehicles obejmującą import i dystrybucję samochodów użytkowych Hyundai W Polsce i czterech innych europejskich państwach. W związku z wejściem do Europy Hyundai Commercial Vehicles planuje wprowadzenie nowych modeli przeznaczonych specjalnie na ten rynek. Pierwszy model z nowej linii produktowej pojawi się w segmencie do 3,5 tony w roku 2012.

Po umocnieniu obecności w Europie na rynku samochodów osobowych Hyundai planuje rozwój w segmencie samochodów użytkowych, do czego chce dojść poprzez współpracę z firmą Alcadis, spółką holdingu Alcopa, która jest partnerem handlowym Hyundaia w Belgii, Luksemburgu i Szwajcarii. Grupa Alcopa w Polsce jest dystrybutorem marki Isuzu, przygotowuje się również do uruchomienia sieci sprzedaży i serwisu marki Ssangyong.

– „Wprowadzenie na rynek polski pojazdów użytkowych marki Hyundai będzie kolejnym krokiem milowym w realizacji długofalowej strategii rozwoju naszej Grupy” – powiedział Jacek Witkowski z Alcadis w Polsce. – „Chcemy rozszerzyć dostęp polskim klientom do pojazdów najwyższej jakości, uznanych producentów, którzy do tej pory nie byli obecni lub nie byli skutecznie reprezentowani na naszym rynku” – dodał Witkowski.

Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym Alcadis rozpocznie działalność jako importer Hyundai Commercial Vehicles. Pierwsze samochody dostawcze i ciężarowe marki Hyundai pojawią się na naszym rynku już w 2011 roku. W przyszłym roku pojawi się w pozostałych czterech państwach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.246.*, 30 grudnia 2010, 0:00 0 0

W skrócie chcą nas zalać koreańskimi samochodami? Alcadis już jest dystrybutorem Isuzu teraz Hyundai a potem SsangYong. Osobowe Hyundaie trzeszczą.. ciekawe jakie niespodzianki zafundują większe modele.

Odpowiedz

83.11.221.*, 28 lutego 2012, 16:21 0 0

Wymień jednego Hyundai który trzeszczy! Chyba że twój!

Odpowiedz

95.160.32.*, 28 grudnia 2012, 2:07 0 0

Mój trzeszczy i skrzypi a jak nie nasz Hyundai'a to nie zabieraj głosu. Jeździ bezawaryjnie ale co do jakości to zapraszam przy -5 stopni odpal obojętnie jaki chcesz model i rusz a usłyszysz muzykę nie z radia ale z plastików. Miałem szansę pojeździ nawet flagowcem w salonie W-wa Hynka podczas serwisu mojego samochodu.

Odpowiedz

95.160.32.*, 28 grudnia 2012, 2:14 0 0

Dodatkowo ... bezsprzecznie doganiają Europę ale pytanie czy nie powstanie nacjonalizm w tej kwestii bo sądzę że 60% europejczyków (nawet mając 50% części z Azji) chce jeździc marką Europejską. Azja kopiuje ubrania, elektronikę, samochody i wiele innych rzeczy ale trzeba kiedyś pomyślec czy chcemy życ w takim standardzie jak oni ... niech każdy wybierając auto o tym pomyśli ja kupując 5 lat temu kierowałem się ceną a nie ideologią dzis wybiorę bardziej świadomie np Opla, Renault, Dacia, Skoda lub inny model o korzeniach STAREGO KONTYNENTU

Odpowiedz