Największe zamówienie na hybrydowe autobusy Volvo

29 grudnia 2010, 0:00

Volvo Buses otrzymało zamówienie na produkcję 27 autobusów z napędem hybrydowym. Volvo 7700 Hybrid trafią do Dordrecht w Holandii, gdzie operator transportu miejskiego Arriva włączy je do ruchu w marcu 2011 roku.

Firma Volvo Buses rozpoczęła seryjną produkcję autobusów hybrydowych sześć miesięcy temu i otrzymała już zamówienia na prawie 200 autobusów hybrydowych dla różnych miast europejskich.

– „Dzięki odzyskiwaniu energii hamowania autobusu, jesteśmy w stanie znacząco zmniejszyć zużycie paliwa, a zatem również zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych, w tym dwutlenku węgla” – powiedział dyrektor ds. ochrony środowiska w Volvo Buses, Edward Jobson. – „Widzimy, że spadek ten w autobusach hybrydowych może wynieść nawet 35 proc.” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.246.*, 30 grudnia 2010, 0:00 0 0

Gratulacje dla Volvo, może Holandię skusiły obietnice dotyczące spalania. Jednak jak wiadomo spalanie jest o 10% większe niż zakładał producent.

Odpowiedz

83.24.248.*, 30 grudnia 2010, 0:00 0 0

Czekam, aż u nas pojawią się te autobusy w dużych ilościach. Obecnie mamy wysyp starych zardzewiałych autobusów prywatnych przewoźników. Generują one tyle hałasu i spalin, że pobyt na przystanku jest trudny do wytrzymania.
Volvo 7700 prócz oszczędności paliwa nie jest uciążliwy dla pasażerów czekających na autobus (rusza z przystanku na silniku elektrycznym).

Odpowiedz