Nowa inwestycja Pilkington w Polsce

11 marca 2011, 16:19

NSG Group przedstawiła swoje plany rozwoju działalności Pilkington Automotive w Polsce. Jest to kontynuacja ogłoszonego w listopadzie 2010 Strategicznego Planu Zarządzania.

W ramach nowej inwestycji w Chmielowie, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie wybudowany zakład. Nowa fabryka, oddalona o 30km od starej będzie produkować szyby m.in. do samochodów ciężarowych.

Celem inwestycji jest zwiększenie zdolności produkcyjnej z zakresu szyb samochodowych: laminowanych i hartowanych. Dodatkowo pozwoli to zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na produkty.

Początkowo wzrost produkcji ma sięgnąć 1,7 mln sztuk rocznie. Drugim etapem będzie stworzenie dodatkowej linii hartowania, która zwiększy zdolność produkcyjną o 4-5 mln sztuk szyb bocznych i tylnych w skali roku. Nowe główne linie produkcyjne mają być uruchomione  w latach 2012 i 2013, natomiast produkcja dodatkowych komponentów ma ruszyć w już w połowie 2011r.

Koszt inwestycji jaki ma ponieść Grupa szacowany jest na poziomie 350 mln zł. Inwestycja ta otrzyma wsparcie ze środków  Unii Europejskiej i od polskiego Rządu.

W związku z nowym zakładem ma powstać 400 nowych miejsc pracy.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!