Centrum logistyczne MAN z częściami dla całego świata

17 marca 2011, 12:26

Nowe centrum logistyczne MAN w Salzgitter, otwarte 12 marca 2011 r., zaopatruje punkty serwisowe na całym świecie w części zamienne do pojazdów MAN.

Centrum Logistyczne o powierzchni 188 000 metrów kwadratowych, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego MAN, trwała rok. Budynek logistyczny o powierzchni hali 52 000 m kw. obejmuje około 111 000 stanowisk składowania części zamiennych. W hali nie ma ścian działowych: biura i pomieszczenia socjalne umieszczone zostały na antresoli, pracownicy poruszają się po budynku korzystając ze specjalnej platformy „skywalk”.

Przepływy materiałów i osób są w dużej mierze od siebie oddzielone, co zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Części zamienne przemieszczane są przy pomocy długich zestawów wózków transportowych, zaś małe części są przewożone w pojemnikach do swoich celów w dużej mierze automatycznie. Codzienne wysyłki części zamiennych do pojazdów ciężarowych, autobusów i silników realizowane będą najpierw do ponad 450 punktów odbiorczych w pięciu krajach.

„Nasi klienci oczekują, że ich pojazdy ciężarowe MAN oraz autobusy MAN i NEOPLAN będą gotowe do eksploatacji przez 24 godziny na dobę. Dla nas oznacza to, że w razie potrzeby musimy szybko i sprawnie dostarczyć potrzebne części zamienne wszędzie tam na świecie, gdzie eksploatowanych jest ponad milion naszych pojazdów użytkowych. Dzięki nowemu Centrum Logistycznemu w Salzgitter będziemy mogli w przyszłości lepiej sprostać temu zadaniu”, powiedział Lars Wrebo, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy produkcji i logistyki w spółce MAN Truck & Bus AG.

Inwestycja pochłonęła 60 milionów euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!