Nagroda za innowacyjność dla Solarisa

18 marca 2011, 10:01

Solaris Bus & Coach S.A. wraz z Instytutem Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej był jednym ze zwycięzców IV edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”.

Nagrody „i-Wielkopolska” przyznawane są w dwóch kategoriach: „Innowacyjna inwencja” i „Mikro przyszłości”. „Innowacyjna inwencja” promuje współpracę pomiędzy przedsiębiorcą a instytucją naukową poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań kończących się wdrożeniem pomysłu w życie i stworzeniem innowacyjnego produktu, usługi lub procesu. To właśnie w tej kategorii wygrał Solaris z Instytutem Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej. Nagrodę przyznano za opracowanie i wdrożenie do produkcji „energooszczędnego autobusu z szeregowym systemem hybrydowym Solaris Urbino 18 Hybrid”.

Konkurs służy wyróżnianiu firm, które są liderami innowacji oraz aktywizowaniu transferu technologii pomiędzy sferą nauki a gospodarką i budowaniu przekonania o korzyściach płynących z zacieśniania współpracy ze sferą badawczą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!