Certyfikat AEO dla Rockwool Polska

24 maja 2011, 15:46

Polska od 7 lat jest członkiem UE, jednak odprawy celne wciąż bywają utrudnieniem w transporcie międzynarodowym. Rockwool Polska wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów biznesowych – firm transportowych – zakończył pomyślnie proces ubiegania się o certyfikat Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego. Teraz, dzięki certyfikatowi AEO, firmy logistyczne przewożące towary Rockwool będą jeździć łatwiej, sprawniej i szybciej poza kraje Unii Europejskiej.

– „Uzyskanie tytułu Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego to dla nas spore wyróżnienie. Aktualnie w Europie przyznano niewiele ponad 4200 certyfikatów i w większości otrzymały je firmy spedycyjne i transportowe. Tytuł AEO to z jednej strony dla nas zapewnienie poprawności stosowanych procedur, zasad bezpieczeństwa, z drugiej znaczące ułatwienie dla naszych kontrahentów w obszarze transportu” – powiedział Arkadiusz Konieczny, Dyrektor Działu Logistyki Rockwool Polska.

Przeprowadzony w Rockwool Polska audyt i proces weryfikacyjny przebiegł pomyślnie. W ramach ubiegania się o certyfikat AEO sprawdzone zostały takie obszary działania firmy jak Logistyka, Dział Finansowy, Dział Controllingu i Dział IT.

– „Uzyskanie tytułu Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego pozwala nam na sprawniejsze i szybsze działanie w ramach odpraw celnych transportów międzynarodowych. To z jednej strony optymalizuje nasze procesy i pracę, a z drugiej daje gwarancję pewności dostarczenia materiałów na czas do klienta” –  tłumaczyła Agnieszka Szczesna, Kierownik Działu Transportu w Rockwool Polska.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!