MAN Lion’s City Hybrid nagrodzony

, 30 maja 2011, 9:06

Autobus miejski MAN Lion’s City Hybrid, został wyróżniony podczas trwającej w Berlinie imprezy Challenge Bibendum w kategorii pojazdu o inteligentnym designie.

MAN Lion's City Hybrid został odznaczony przez międzynarodowe jury podczas „Challenge Bibendum 2011” w Berlinie międzynarodową nagrodą za wzornictwo w kategorii "autobus miejski". Jury, w skład którego weszli projektanci, inżynierowie i dziennikarze z Brazylii, Chin, Niemiec, Francji i Japonii zwróciło uwagę na "estetyczny" projekt autobusu miejskiego, który łączy ze sobą koncepcję zrównoważonego rozwoju mobilności z projektem pojazdu o ciekawym wzornictwie.

Dzięki swojej innowacyjnej koncepcji napędu autobus MAN Lion's City Hybrid zużywa do 30 procent mniej paliwa niż tradycyjny autobus z konwencjonalnym napędem z silnikiem Diesla. Odpowiada to redukcji emisji CO2 nawet o 30 proc. Ponadto MAN Lion's City Hybrid przekonuje do siebie użytkowników dzięki niemal bezgłośnemu ruszaniu na światłach i z przystanków. Design Award to druga po RedDot, nagroda przyznana autobusowi MAN Lion’s City za jego ciekawe wzornictwo.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!