Platforma flotowa DAF Connect z nową funkcją

13 stycznia 2020, 12:39

DAF Trucks wprowadza w swojej platformie do zarządzania flotą DAF Connect nową funkcję: Remote Tacho Download. Umożliwia ona przedsiębiorcom transportowym sczytywanie, przechowywanie i analizę pamięci kart kierowców oraz tachografów online w czasie rzeczywistym.

Funkcja Remote Tacho Download zostaje dodana do pulpitu DAF Connect – internetowej platformy do zarządzania flotą, która monitoruje pracę pojazdów, flot i kierowców w czasie rzeczywistym. Nowa aplikacja umożliwia dostęp do pełnego zakresu informacji z tachografów spływających z połączonych pojazdów i od ich kierowców. Czas jazdy i okresy odpoczynku przedstawiane są w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcji Remote Tacho Download firma DAF oferuje trzy rozwiązania w jednym – narzędzie do pobierania, przechowywania i analizy.

Prowadzenie dokładnego rejestru danych z kart kierowców i pamięci tachografów wymaga dużego nakładu pracy i jest obarczone ryzykiem błędów. Każdy przypadek nierzetelnej księgowości może spowodować straty w wysokości tysięcy euro – mówi Jorg Wijnands, kierownik ds. marketingu DAF Connect.

Przedsiębiorca transportowy może także stale monitorować pojazdy i kierowców, aby mieć pewność, że przestrzegają oni wytycznych dotyczących okresów jazdy i odpoczynku oraz interweniować w razie potrzeby. Daje to większe poczucie pewności w kontekście bezpieczeństwa na drodze i minimalizowania ryzyka grzywien – dodaje Wijnands.

Remote Tacho Download, czyli nowa funkcja platformy DAF Connect, zapewnia automatyczne odczyty i przechowywanie informacji z tachografów całkowicie zgodne ze wszystkimi wymogami prawnymi. Remote Tacho Download jest już dostępna u dealerów DAF.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!