10 000 Lion’s City z fabryki MAN w Sadach

8 czerwca 2011, 15:29

Po blisko 15 latach produkcji w Polsce niskopodłogowych autobusów miejskich przez firmę MAN, zakład produkcyjny w Sadach opuściło już 10 000 pojazdów. Jubileuszowy egzemplarz trafił do przedsiębiorstwa komunikacyjnego VBL z Gummersbach w Nadrenii Westfalii.

– „To nasz ogromny sukces i powód do dumy. Ciągłe doskonalenie organizacji i fachowi pracownicy to podstawa naszego sukcesu. MAN Bus należy do czołówki firm motoryzacyjnych w Europie, a swój istotny wkład w rozwój całego koncernu mają polscy fachowcy. Czujemy się bardzo mocno związani z Polską. Cieszymy się, że dzięki autobusom z Sadów już od blisko 15 lat promujemy również region wielkopolski. Przyjeżdżający do nas Klienci są zachwyceni Poznaniem i tym, co oferuje on swoim mieszkańcom” – mówi Hagen Steiner, Członek Zarządu MAN Bus.

Autobusy z logo lwa, produkowane w Polsce jeżdżą m.in. w Paryżu, Berlinie, Dubaju, Kopenhadze, Moskwie i innych europejskich metropoliach, w tym także w Warszawie i w Poznaniu.

Inwestycje firmy, której drugi zakład produkcyjny mieści się w Starachowicach, od początku jej działalności w Polsce wyniosły około 120 milionów Euro.

W roku 1996 władze koncernu MAN podjęły decyzję o zlokalizowaniu fabryki produkującej autobusy miejskie w Sadach. W niespełna dwa lata od jej podjęcia rozpoczęto ich produkcję. Od roku 2002 produkcja przebiega dwuetapowo. Szkielety autobusów produkowane są w Starachowicach, a montaż końcowy przebiega w Sadach. W roku 2006 w Starachowicach uruchomiona została linia kataforezy zanurzeniowej, specjalistycznego procesu zabezpieczania antykorozyjnego. Od drugiej połowy 2011 roku w Starachowicach produkowane będą również szkielety autokarów klasy VIP marki Neoplan.

– „Uruchomiony w zeszłym roku program Studiuj i Pracuj z MAN, to możliwość zdobycia praktyki i pracy w różnych zakładach koncernu na całym świecie. Dla nas to możliwość znalezienia najlepszych z najlepszych, a dzięki takim ludziom zbudujemy kolejne 10 000 autobusów” – dodaje Hagen Steiner.


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!