Actros, Axor, Sprinter, Citaro i Tourino wyróżnione

10 czerwca 2011, 9:56

Pięć modeli i dwie marki Mercedesa zostały nagrodzone w plebiscycie „Najlepsze pojazdy użytkowe 2011”, organizowanym przez ekspertów DEKRA AG oraz wydawnictwo ETM-Verlag. Czytelnicy branżowych czasopism wybierali najlepsze pojazdy użytkowe spośród 170 modeli i najlepsze usługi, podzielone na 22 kategorie.

Wyróżniono modele Actros, Axor, Sprinter, Citaro oraz Tourino, a także produkty Mercedes-Benz CharterWay i TruckWorks. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 31 maja w Perkins Park w Stuttgarcie.

– „Siedem pierwszych miejsc w kategoriach najlepszych pojazdów i marek to znak, że jesteśmy na dobrej drodze” – powiedział Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za Daimler Trucks & Buses – „Jesteśmy dumni z wyników i dziękujemy wszystkim czytelnikom ETM-Verlag za udział w plebiscycie” – dodał.

Sprinter, zwycięzca kategorii vanów o masie całkowitej do 3,5 tony, został wyróżniony po raz 15. z rzędu. Axor zwyciężył w kategorii ciężarówek dostawczych, a Actros był najlepszy wśród długodystansowych ciężarówek transportowych. Tourino, który może przewieźć do 38 pasażerów, zwyciężył w kategorii midibusów, a najlepszym autobusem miejskim został Citaro.

Po raz piąty z rzędu w kategorii "Wynajem/leasing" wyróżniono usługę Mercedes-Benz Charterway, a w kategorii "Serwis ciężarówek i przyczep" główną nagrodę zdobyły usługi Mercedes-Benz TruckWorks.


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!