Dwie drużyny Renault na podium w Albacete

14 czerwca 2011, 9:51

Trzecią rundę Mistrzostw Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych w Albacete w Hiszpanii drużyny Renault Trucks- MKR Technology i MKR Team 14 Juniors zdecydowanie mogą zaliczyć do udanych. Oba zespoły zajęły odpowiednio 2. (MKR Technology) i 3. miejsce (MKR Technology Juniors). W klasyfikacji indywidualnej Markus Oestreich był trzeci, a Adam Lako może pochwalić się trzykrotnym stanięciem na podium.

W sobotę Markus Oestreich, Adam Lacko i Markus Bösiger wystartowali idealnie. Można było mieć nadzieję, że wszyscy będą na podium, ale Bösiger musiał zadowolić się czwartym miejscem. Podczas drugiego sobotniego wyścigu, gdzie zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności, Adam Lacko zdołał zachować wywalczoną wcześniej trzecią pozycję.

Podczas niedzielnych kwalifikacji, Markus Oestreich osiągnął bardzo dobry czas okrążenia, ale został ukarany za przekroczenie linii, przez co spadł z drugiej na dziesiątą pozycję. Świetnie spisał się jednak młody Lacko, który zajął drugie miejsce. Niewiele brakowało, by obok niego znalazł się Bösiger, zepchnięty pod koniec wyścigu na czwartą lokatę.

Obie drużyny Renault Trucks kilkakrotnie zajęły miejsce na podium. Markus Oestreich, mający na koncie 103 punkty utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej i brakuje mu tylko 6 punktów do swojego rywala. W klasyfikacji drużynowej MKR Technology zajmuje obecnie drugie miejsce i tylko 9 punktów dzieli ją od pierwszego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!