Pięć nowych rozmiarów Michelin CerexBib

4 lipca 2011, 13:42

Opona do maszyn rolniczych, Michelin CerexBib pojawiła się na rynku w pięciu nowych rozmiarach. Technologia Michelin Ultraflex pomaga w ochronie gleby podczas pracy maszyn rolniczych, zapewniając przy tym zwiększoną nośność. Jest to jedyna opona na rynku opon do kombajnów, która może być eksploatowana przy ciśnieniu nie przekraczającym 2 barów.

Opona Michelin CerexBib została stworzona przy współpracy z firmą Claas. Zwiększa wydajność plonów, ograniczając ugniatanie gleby, zwiększając nośność i pozwalając na poruszanie się maszyn rolniczych po zwykłych drogach. Nowe rozmiary wprowadzone na rynek to VF 620/70 R 26, VF 520/80 R 26, IF 800/65 R 32, IF 800/70 R 32, IF 680/85 R 32 (IF – zwiększone ugięcie boku opony; VF – bardzo duże ugięcie boku opony).

Michelin CerexBib to także pierwsza opona, która może być używana zarówno na przedniej, jak i na tylnej osi kombajnu. Specjalna mieszanka gumowa zastosowana w oponach Michelin CerexBib zmniejsza o 25 proc. nagrzewanie się opony.

CerexBib są o 15 proc. węższe niż opony dostępne obecnie na rynku, zapewniając przy tym zwiększoną nośność. Umożliwia to producentom konstruowanie większych maszyn, nie przekraczając progu 3,5 metra szerokości.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!